Natalia Rubiś z 2. nagrodą!

Natalia Rubiś (sopran) – artystka reprezentowana przez nasze Stowarzyszenia – otrzymała 2. nagrodę podczas II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Campi z Miklaszewiczów. Konkurs odbył się w dn. 2-8 marca w Lublinie.  Z 150 zgłoszeń do I etapu zakwalifikowano 50 osób wśród nich młodzi wokaliści z Polski, Islandii, Korei Południowej, Ukrainy, Białorusi, Izraela, Litwy, Brazylii i Australii. Z kolei do finału dostało się 8 uczestników.  Jak napisała Dorota Szwarcman (Polityka): […] Co do pań, nie dziwię się, że II nagrodę otrzymała Natalia Rubiś – byłam przekonana, że którąś otrzyma„.

Jury konkursowe obradowało w składzie: Rosemary Joshua (Amsterdam), Ferenc Anger (Budapeszt), Marcin Kopeć (Londyn), Ondřej Hučín (Praga), JoséMaria Florêncioi (Polska), Ewa Vesin (Polska).

I nagrodę otrzymał Paweł Trojak, reprezentant Polski, który otrzymał również Nagrodę specjalną Dyrektora Państwowej Opery Węgierskiej, Nagrodę specjalną Dyrektora Muzycznego Festiwalu Operowego w Paryżu oraz Nagrodę specjalną TACT International Art Management. III miejsce : Magdalena Wachowska (Polska).

Więcej informacji na stronie Konkursu.

Serdecznie gratulujemy pani Natalii Rubiś i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

 

 

(fot.: materiały Organizatora)