Impresariat

Natalia Rubiś

Sorpan

Sopranistka nagradzana w europejskich  konkursach, doceniania przez polską i międzynarodową publiczność.

natalia-rubis18403699_219205071908613_5125159610934443347_n Pochodzi z Raby Wyżnej. Obecnie kształci się u prof. Doris Yarick - Cross na prestiżowym Programie Operowym w Yale University. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu u prof. Bogdana Makala, studiowała również na Hochschule für Musik w Dreźnie u prof. Hendrikje Wangemann.

Jeszcze podczas studiów zadebiutowała na Händel-Festspiele w Halle jako Calisto w "Giove in Argo". W 2014 r. wystąpiła jako Romilda w operze "Xerxes" w Staatsschauspiel w Dreźnie.

Jest laureatką konkursów w Rzymie, Mediolanie, Wrocławiu, Wilnie i Kijowie.

Podczas studiów otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia oraz stypendium RadyMiasta Wrocławia.

W sezonie 2015/16 dwukrotnie wcieliła się w partię Sivene w operze "Le Cinesi" Ch. W. Glucka -raz w historycznym Goethe Theater w Bad Lauchstädt z zespołem L'Arte del Mondo pod dyr.Wernera Ehrhardta, kolejny raz na Dolnośląskim Festiwalu Muzycznym z Wroclaw Baroque Ensamble pod batutą Marcina Sompolińskiego. Wystąpiła również z recitalem solowym z renomowanym czeskim zespołem barokowym Collegium 1704 i Vaclavem Luksem na LetnimFestiwalu w Kuksie. Z tą orkiestrą wystąpiła na koncertach noworocznych w Pradze i w Dreźnie.Wraz z pianistką Eun-Hye Kang tworzy Lied-Duo, który pod artystycznym kierownictwem OlafaBära koncertuje w Dreźnie, Salzburgu, oraz we Wrocławiu z muzyką polską oraz Richarda Straussa.Natalia Rubiś uczestniczyła w polskiej prapremierze utworu "Tempo e tempi" Elliotta Cartera nasopran i zespół instrumentów na Festiwalu Nostalgia 2014 z orkiestrą kameralną L'Autunno pod dyrekcją Adama Banaszaka.

Dotychczas współpracowała z takimi dyrygentami jak Fabio Bonizzoni, Jan Tomasz Adamus, Jan Ślęk, Janusz Rogala, Jarosław Thiel, Marek Czekała, Gioele Mugliado, Tadeusz Zathey.

W lutym 2016 r. zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych na deskach Schubert Theater jako Helena w "The Midsummer Night's Dream" Brittena, pod dyrekcją Rune Bergmanna, w reżyserii Claudii Solti.

Natalia Rubiś jest Muzyczną Ambasadorką Międzynarodowego Projektu Pokoju "Wieczna Miłość"pod patronatem UNESCO, gdzie współpracuje z Wojciechem Siudmakiem i Francisem Lai.

Natalia Rubiś jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Recenzje

„młodą polską sopranistkę Natalię Rubiś, która swoim pięknym głosem zachwyca już publiczność w Stanach Zjednoczonych. Jej pełne przejęcia wykonanie dzieła Mozarta tylko potwierdziło umiejętności i klasę wokalną” Romantyczne Requiem w Bazylice św. Krzyża Wojciech Giczkowski     My – Polacy pamiętamy o zmarłych. Tuż przed dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, w 168. rocznicę śmierci […]

Romantyczne Requiem w Bazylice św. Krzyża

zobacz całość