Impresariat

Tymoteusz Bies

Wszechstronny pianista, laureat wielu prestiżowych konkursów pianistycznych i kameralnych

 

25-letni pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo.
Laureat wielu prestiżowych konkursów pianistycznych i kameralnych, m. in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Friuli Venezia Giulia”, czy Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego. Współpracował jako solista z wieloma orkiestrami, m. in. Polską Orkiestrą Radiową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, oraz większością polskich symfonicznych
zespołów filharmonicznych. Występował u boku wielu wybitnych dyrygentów, wśród których znajdują się Maestro Juozas Domarkas, Maestro Lawrence Foster, czy Maestro Jan Wincenty Hawel.

Swoją wiedzę i umiejętności pogłębia pracując podczas kursów mistrzowskich ze światowej sławy pedagogami: prof. Eugene Indjic’em, prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Kevinem Kennerem, prof. Dang Thai-Son'em. W swoim dorobku ma występy w salach koncertowych w kraju i zagranicą, m.in. w
siedzibie NOSPR, w Filharmonii Narodowej, w domu urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli, w Austrii, Francji, Litwie, Niemczech, Rosji, Słowacji, Słowenii i Włoszech; na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, na Festiwalu Chopin i Jego Europa, czy na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Jest laureatem stypendium Młodej Polski (2019), stypendium Krystiana Zimermana (2016), stypendium Ministra Kultury (2015, 2019). W 2018 roku ukazał się debiutancki album pianisty, zawierający m. in. koncerty fortepianowe W.A. Mozarta i F. Chopina. Obecnie trwają prace nad trzecim albumem pianisty, zawierającym utwory Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego; na płycie artyście towarzyszyć będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. W 2019 roku jako najlepszy absolwent katowickiej alma mater został uhonorowany tytułem Primus Inter Pares.

Tymoteusz Bies jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena

Facebook

Łukasz Krupiński

Łukasz Krupiński – zwycięzca 7. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino oraz zdobywca wszystkich nagród specjalnych: Nagroda Publiczności, Nagroda Krytyków Muzycznych i Nagroda za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą (wrzesień 2016). Finalista Międzynarodowego Konkursu Ferruccio Busoniego w Bolzano (2017) oraz zdobywca pierwszych nagród na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w Aachen (2016) i w Hanowerze ( 2015). W październiku 2015 roku będąc półfinalistą znalazł się w prestiżowym gronie 20 najlepszych pianistów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

31.10.2016 - ŁUKASZ KRUPIŃSKI - ZDJĘCIA NA ZLECENIE STOWARZYSZENIA IM. LUDWIGA VAN BEETHOVENA FOT. BRUNO FIDRYCH / PLASTERSTUDIO +48 600 83 82 82

W styczniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta Łukasza Krupińskiego zatytułowana ESPRESSIONE inspirowana jego muzycznymi podróżami do Włoch, z utworami Haydna, Chopina i Scrabina. Płyta zdobywa doskonałe recenzje m.in. w Pizzicato Magazine, MDR Kultur, Radio Luxemburg, Radio France.

Artysta koncertował w Polsce, na Białorusi, Litwie, Belgii, Francji, Norwegii, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach, Korei Południowej, Japonii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych.

Dwukrotny laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości (2013, 2014), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), Stypendysta Fundacji Krystiana Zimermana (2015). W 2016 został uhonorowany Medalem Pamiątkowym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w dowód uznania dla osiągnięć artystycznych.

Jest także laureatem innych prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m. in. Grand Prix oraz dwie nagrody specjalne na II Syberyjskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym  im. Fryderyka Chopina w Tomsku (2013), I nagroda na Konkursie o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe Scholarschip (2014), II nagroda na 46 Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015).

Urodził się w Warszawie w 1992 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wielu 5 lat. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego. Obecnie studiuje w Hanowerze w klasie profesora Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theatre und Medien.

Łukasz Krupiński jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena

DYSKOGRAFIA:

 

15541688_10157772951555411_5508772005977529403_n

Łukasz Krupiński

Espressione...

 

Andrzej Wierciński – zdjęcia

Andrzej Wierciński multimedia

Łukasz Krupiński foto

Aleksandra Świgut zdjęcia

Łukasz Krupiński video

Facebook

Krzysztof Książek

Jeden z najciekawszych pianistów swojego pokolenia. Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). 

 

Triumfator i medalista najwyższych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.: Lviv International Chopin Piano Competition – I miejsce, Grand Prix oraz nagroda specjalna (2010); II American Paderewski Piano Competition – II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013); IX Międzynarodowy Konkurs im. I. J. Paderewskiego – nagroda specjalna dla najlepszego polskiego uczestnika, (Bydgoszcz 2013); Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina – I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013); Concours International de Piano de l'Orchestre Philharmonique du Maroc – III nagroda (Rabat i Casablanca, Maroko 2016); IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska in Memoriam – I nagroda (Poznań 2017).

Występował na licznych festiwalach w kraju i zagranicą, m.in. na: Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju,  Festiwalu „Chopin i Jego Europa”, Festival Chopin à Paris,  New Year Music Festival w Gstaad, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Koncertował w Japonii, Chinach, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, RPA, USA, Polsce, na Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech. 17 marca 2018 roku – w rocznicę prawykonania przez Chopina jego Koncertu f-moll – wystąpił jako solista z towarzyszeniem Collegium 1704 roku pod batutą Václava Luksa podczas koncertu „Warszawski Fortepian Chopina”, będącego pierwszą prezentacją kopii instrumentu marki Buchholtz.

Wkręgu zainteresowań Krzysztofa Książka znajduje się również kameralistyka, której uczył się pod kierunkiem prof. Kai Danczowskiej, mgr Justyny Danczowskiej, dr hab. Sławomira Cierpika, prof. Marii  Szwajger-Kułakowskiej. W ramach Książek Piano Duo występuje ze swoją żoną Agnieszką
Zahaczewską-Książek, a do ich ostatnich sukcesów należy zwycięstwo w kategorii zespoły kameralne  w II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki (2021r.). Krzysztof Książek występuje też w duecie ze śpiewaczką i kompozytorką Agatą Zubel.

Do tej pory ukazały się dwie płyty artysty z nagraniami utworów Fryderyka Chopina wydawnictwa DUX, a w serii The Real Chopin Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina premierowe nagranie na kopii warszawskiego fortepianu Fryderyka Chopina – Buchholtza z ok. 1825 – utworów Chopina i Kurpińskiego. Płyta „Apparition” z pieśniami kompozytorów z XX w. nagrana z Agatą Zubel nagrodzona została FRYDERYKIEM 2020 w kategorii Album Roku Recital Solowy (wydawnictwo CD Accord). W grudniu 2020 roku ukazała się debiutancka płyta Krzysztofa Książka i Agnieszki Zahaczewskiej-Książek z nagraniami Suit na dwa fortepiany Antona Areńskiego i Sergiusza Rachmaninowa.

Krzysztof Książek rozpoczął naukę w klasie fortepianu mgr Grażyny Hesko-Kołodzińskiej (PSM I st. im. S. Wiechowicza w Krakowie). Jest absolwentem Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Obecnie, w ramach studiów podyplomowych w klasie prof. Arie Vardiego, studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover.

Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, programu stypendialnego "Młoda Polska". W latach 2005-2011 był objęty programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.

Krzysztof Książek jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

 

 

 

DYSKOGRAFIA:

http://www.dux.pl/arensky-rachmaninov-music-for-two-pianos-ksiazek-piano-duo.html

https://www.youtube.com/watch?v=Y527HBSspPc

 

https://music.apple.com/pl/album/apparition/1491044119

plyta-krzysztofa-ksiazka

Santander Orchestra 2016

Krzysztof Książek, José Maria Florêncio, Santander Orchestra

Więcej...

Chopin Piano Works

Krzysztof Książek

Więcej...

Chopin. Koncert fortepianowy f-moll, Mazurki, Ballada/Kurpiński. Fuga i Koda B-dur

Krzysztof Książek

Więcej...

 

Krzysztof Książek video

Christoph Eschenbach

Christoph Eschenbach jest wybitnym artystą chętnie zapraszanym w charakterze dyrygenta gościnnego przez najznakomitsze orkiestry i opery z całego świata (m.in. z Wiednia, Berlina, Paryża, Londynu,Nowego Jorku, Bostonu, Chicago, Los Angeles, Mediolanu, Rzymu,Monachium, Drezna, Lipska, Madrytu, Tokio i Szanghaju). Maestro Eschenbach otrzymał angaż na stanowisko głównego dyrygenta berlińskiej Konzerthaus Orchester, natomiast w czerwcu 2017 roku otrzymał tytuł Conductor Laureate amerykańskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej z Waszyngtońsku (NSO) po zakończeniu siedmioletniej kadencji na stanowisku jej dyrektora muzycznego (2010–2017). Artysta był również dyrektorem muzycznym Orchestre de Paris (2000–2010),Orkiestry Filadelfijskiej (2003–2008), NDR Symphony Orchestra w Hamburgu (1998–2004) oraz Orkiestry Symfonicznej z Houston(1988–1999).Maestro Eschenbach jest regularnie zapraszany na prestiżowe imprezy muzyczne, by wymienić festiwale w Salzburgu, Pradze, Tanglewood, Petersburgu czy Granadzie, Ravinia Festival, Schleswig-Holstein MusikFestival i Rheingau Musik Festival. Artysta, który na przestrzeni pięciu dekad dokonał bardzo wielu nagrań,może poszczycić się imponującą dyskografią zarówno jako dyrygent, jaki pianista. Pośród jego nagrań, wydawanych przez szereg prestiżowych wytwórni muzycznych, znajdują się dzieła sięgające od kompozycji epoki Bacha po muzykę współczesną, co odzwierciedla jego zainteresowanie nie tylko utworami uznawanymi za muzyczny kanon, lecz także muzyką z przełomu XX i XXI wieku. W roku 2014 Eschenbach otrzymał Nagrodę Grammy za swą płytę z nagraniami kompozycji Hindemitha, których dokonał wraz ze skrzypaczką Midori i hamburską orkiestrą symfoniczną (NDR). Mentorami Christopha Eschenbacha byli George Szell i Herbert von Karajan, dlatego teraz on sam przywiązuje wielką wagę do przekazywania swej wiedzy muzycznej oraz doświadczenia, w każdym sezonie znajdującczas na prowadzenie kursów mistrzowskich i akademii orkiestrowych dla młodych wykonawców (m.in. Schleswig-Holstein Academy Orchestra,Kronberg Academy, Manhattan School of Music, Accademia della Scala). Spośród licznych otrzymanych przez Eschenbacha nagród i odznaczeń wymieńmy francuską Legię Honorową, Narodowy Order Zasługi IV klasy oraz Order Komandorski Sztuki i Literatury. Artysta został również odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec i otrzymał Nagrodę im. Leonarda Bernsteina na Pacific Music Festival.W roku 2015, w uznaniu wieloletnich zasług i zaangażowania na rzeczr ozwoju muzyki, maestro Eschenbacha uhonorowano prestiżową Nagrodą Muzyczną im. Ernsta von Siemensa.

Recenzje

 „Kameralistyka to spotkanie, […] to budowanie relacji” – podkreśla w autorskim komentarzu do albumu Agnieszka Zahaczewska-Książek. Debiutancka płyta Książek Piano Duo ukazała się niemal osiem lat po rozpoczęciu działalności, ale warto było czekać. W każdym niemal dźwięku słychać zgranie, doskonałe zrozumienie dwójki pianistów (prywatnie małżeństwa). Nietuzinkowe, ujmujące wrażliwością i fantastyczną barwą brzmienia interpretacje. Płyta godna […]

Marcin Majchrowski Ruch Muzyczny

zobacz całość