Festiwal

pobierz PDF

Piątek, 16 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

Inauguracja Festiwalu

wykonawcy

Krystian Zimerman – fortepian


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej


Jacek Kaspszyk – dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


III Symfonia Es-dur op. 55 "Eroica"


Leonard Bernstein


II Symfonia "The Age of Anxiety"

ceny

320, 280, 220, 150, 100 PLN

Sobota, 17 marca | godz. 17:00

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Krystian Zimerman - fortepian


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej


Jacek Kaspszyk - dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


III Symfonia Es-dur op. 55 "Eroica"


Leonard Bernstein


II Symfonia "The Age of Anxiety"

ceny

320, 280, 220, 150, 100 PLN

Niedziela, 18 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Anne-Sophie Mutter - skrzypce


Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach


Cristian Măcelaru - dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


Uwertura Coriolan op. 62


Ludwig van Beethoven


Koncert Skrzypcowy D-dur op. 61


Johannes Brahms


II Symfonia D-Dur op. 73

ceny

280, 250, 200, 140, 80 PLN

Poniedziałek, 19 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

recital fortepianowy

wykonawcy

Rudolf Buchbinder - fortepian

utwory

Wolfgang Amadeus Mozart


12 Wariacji na temat „Ah! vous dirai-je Maman” K. 265


Franz Schubert


4 Impromptus op.  90, D. 899


Ludwig van Beethoven


Sonata fortepianowa G-dur op. 14 nr 2


Ludwig van Beethoven


Sonata fortepianowa f-moll op. 57 „Appassionata”

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Wtorek, 20 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Conrad Tao – fortepian


Buffalo Philharmonic Orchestra


JoAnn Falletta – dyrygent

utwory

Samuel Barber


I Symfonia op. 9


George Gershwin


Koncert fortepianowy F-dur


Krzysztof Penderecki


Adagio z III Symfonii


Leonard Bernstein


Tańce symfoniczne z West Side Story

ceny

200, 160, 120, 80, 50 PLN

Środa, 21 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Iwona Hossa – sopran


Mariusz Godlewski – baryton


Maciej Tworek – dyrygent  


Johanna Rusanen - sopran


Janina Baechle - mezzosopran


Rafał Bartmiński - tenor


Nikolay Didenko - bas


Krzysztof Penderecki - dyrygent


Chór Filharmonii Narodowej 


Bartosz Michałowski – przygotowanie chóru


Sinfonia Varsovia

utwory

Henryk Mikołaj Górecki


II Symfonia „Kopernikowska” op. 31


Krzysztof Penderecki


Polskie Requiem

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Czwartek, 22 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Szymon Nehring - fortepian


Israel Camerata Jerusalem


Avner Biron - dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


II Koncert fortepianow B-dur op. 19


 Béla Bartók


Divertimento, Sz. 113


Marc Lavry


Al Naharot Bavel op. 33


Wolfgang Amadeus Mozart


Symfonia g-moll K. 550

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Piątek, 23 marca | godz. 17:00

Filharmonia Narodowa - Sala Kameralna


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Piano Trio Hemeīs


Sigrid Kuulmann-Martin - skrzypce


Andreas Lend – wiolonczela


Ralf Taal - fortepian


Virgo Veldi - saksofon

utwory

Tatjana Kozlova


Longing for darkness


Pärt Uusberg


Night Scenery


Antonín Dvořák


IV Trio fortepianowe e-moll „Dumki” op. 90

ceny

50 PLN

Piątek, 23 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Savva Khastaev (Kościej  – tenor


Antonina Vesenina (Carewna ) – sopran


Irina Shishkova (Kościejówna)  – mezzosopran


Yaroslav Petryanik (Iwan-Królewicz)  – baryton


Mikhail Kolelishvili (Burza-Bohater) – bas


Poznański Chór Kameralny


Bartosz Michałowski – przygotowanie chóru


Orkiestra Filharmonii Poznańskiej


Łukasz Borowicz – dyrygent

utwory

Nikołaj Rimski-Korsakow


Suita z opery Śnieżynka


Suita z opery Legenda o niewidzialnym grodzie Kitieżu i dziewicy Fiewronii


Kościej Nieśmiertelny


Opera w 1 akcie (wykonanie koncertowe)

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Sobota, 24 marca | godz. 12:00

Zamek Królewski - Sala Wielka

Plac Zamkowy 4


opis

Piano Recital

wykonawcy

Krzysztof Książek - fortepian

utwory

Claude Debussy


Kącik dziecięcy L. 113


Claude Debussy


Estampes, L. 100


Karol Szymanowski


Mazurki op. 50 nr 1-4 


Fryderyk Chopin


Polonez fis-moll op. 44


Fryderyk Chopin


Sonata fortepianowa h-moll op. 58

ceny

80, 50 PLN

Sobota, 24 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Szymon Komasa (Guślarz) – bas-baryton


Natalia Rubiś (Zosia)– sopran


Antoni Szuszkiewicz (Aniołek Staś) – solista Chóru Chłopięcego NFM


Jerzy Butryn (Zły Pan ) – bas


Bogdan Makal (Starzec ) – bas


Joanna Rot (Sowa ) – alt


Maciej Gorczyczyński (Kruk ) – baryton


Mariusz BonaszewskiPaweł Janyst – aktorzy


Chór Narodowego Forum Muzyki


Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne


Wrocławska Orkiestra Barokowa


Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne


Andrzej Kosendiak – dyrygent

utwory

Stanisław Moniuszko


Widma

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Niedziela, 25 marca | godz. 12:00

Zamek Królewski – Sala Wielka

Plac Zamkowy 4


www.zamek-krolewski.pl

opis

wykonawcy

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus


Anna Duczmal-Mróz – dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


(instr. / arr. by J. Kowalski)


Sonata fortepianowa cis-moll op. 27 nr 2 „Księżycowa”


Antonín Dvořák


(instr. / arr. by A. Duczmal)


Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 „Amerykański”


Claude Debussy


(instr. / arr. by A. Duczmal)


Kwartet smyczkowy g-moll op. 10

ceny

80, 50 PLN

Niedziela, 25 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Steven Isserlis – wiolonczela


Junge Deutsche Philharmonie


David Afkham – dyrygent

utwory

Olivier Messiaen


Les offrandes oubliées


Henri Dutilleux


"Tout un monde lointain"


Héctor Berlioz


Symphonie fantastique Op. 14

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Poniedziałek, 26 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Łukasz Krupiński –fortepian


Santander Orchestra


Lawrence Foster – dyrygent

utwory

Zygmunt Noskowski


Poemat symfoniczny Step op. 66


Ignacy Jan Paderewski


Fantazja Polska op. 19


Piotr Czajkowski 


III Symfonia D-dur „Polska” op. 29

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Wtorek, 27 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Marek Bracha – fortepian


Grzegorz Gorczyca – fortepian


Julia Łopuszyńska – harfa


Roman Perucki – organy


Anna Marchwińska – czelesta


Sebastian Sojka – kotły


Perkusja – soliści Orkiestry Akademii Beethovenowskiej


Kontrabasy – soliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej


Jakub Mróz – dyszkant  - solista Warszawskiego Chóru Chłopięcego przy UMFC


Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej


Violetta Bielecka – dyrygent, kierownik chóru


Dawid Runtz – dyrygent

utwory

Leonard Bernstein


Chichester Psalms


Krzysztof Penderecki


Pieśń Cherubinów


Agnus Dei


De profundis


Missa Brevis


O Gloriosa Virginum


Psalmy Dawida

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Środa, 28 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Szymanowski Quartet


Agata Szymczewska – skrzypce


Robert Kowalski – skrzypce


Volodia Mykytka – altówka


Monika Leskovar – wiolonczela


Wojciech Pszoniak – narrator

utwory

Joseph Haydn


Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu op. 51

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Czwartek, 29 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Martina Jankova - sopran


Bernarda Fink - mezzosopran


Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia


Chór Narodowego Forum Muzyki


Polski Narodowy Chór Młodzieżowy


Agnieszka Franków-Żelazny - kierownictwo artystyczne


Leonard Slatkin – dyrygent

utwory

Maurice Ravel


Deux mélodies hébraïques: Kaddisch


Gustav Mahler


II Symfonia c-moll „Zmartwychwstanie”

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Piątek, 30 marca | godz. 19:30

Teatr Wielki Opera Narodowa


Plac Teatralny 1


www.teatrwielki.pl

opis

wykonawcy

Genia Kühmeier – sopran


Michelle Breedt – mezzosopran


Steve Davislim – tenor


Mikhail Petrenko – bas


Chór Teatru Wielkiego – Opery Narodowej


Mirosław Janowski – przygotowanie chóru


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej


Christoph Eschenbach – dyrygent

utwory

Antonín Dvořák


Stabat Mater op. 58

ceny

250, 200, 150, 100, 80, 50 PLN

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny