Festiwal

pobierz PDF

Piątek, 16 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

Inauguracja Festiwalu

wykonawcy

Krystian Zimerman – fortepian


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej


Jacek Kaspszyk – dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


III Symfonia Es-dur op. 55 "Eroica"


Leonard Bernstein


II Symfonia "The Age of Anxiety"


Szczegółowy program tutaj

ceny

320, 280, 220, 150, 100 PLN

Sobota, 17 marca | godz. 17.00

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Krystian Zimerman – fortepian


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej


Jacek Kaspszyk – dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


III Symfonia Es-dur op. 55 "Eroica"


Leonard Bernstein


II Symfonia "The Age of Anxiety"


Symphony No. 3 in E flat major, Op. 55, “Eroica”


Leonard Bernstein


Symphony No. 2 “The Age of Anxiety”


Szczegółowy program tutaj

ceny

320, 280, 220, 150, 100 PLN

Niedziela, 18 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Anne-Sophie Mutter – skrzypce


Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach


Cristian Măcelaru – dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


Uwertura Coriolan op. 62


Ludwig van Beethoven


Koncert Skrzypcowy D-dur op. 61


Johannes Brahms


II Symfonia D-Dur op. 73


Szczegółowy program tutaj

ceny

280, 250, 200, 140, 80 PLN

Poniedziałek, 19 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

Recital fortepianowy

wykonawcy

Rudolf Buchbinder – fortepian

utwory

Wolfgang Amadeus Mozart


12 Wariacji na temat „Ah! vous dirai-je Maman” K. 265


Franz Schubert


4 Impromptus op.  90, D. 899


Ludwig van Beethoven


Sonata fortepianowa G-dur op. 14 nr 2


Ludwig van Beethoven


Sonata fortepianowa f-moll op. 57 „Appassionata”


Szczegółowy program tutaj

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Wtorek, 20 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Conrad Tao – fortepian


Buffalo Philharmonic Orchestra


JoAnn Falletta – dyrygent

utwory

Samuel Barber


I Symfonia op. 9


George Gershwin


Koncert fortepianowy F-dur


Krzysztof Penderecki


Adaagietto z III Symfonii


Leonard Bernstein


Tańce symfoniczne z West Side Story



Szczegółowy program tutaj

ceny

200, 160, 120, 80, 50 PLN

Środa, 21 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy


Johanna Rusanen – sopran


Janina Baechle – mezzosopran


Rafał Bartmiński – tenor


Nikolay Didenko – bas


Sinfonia Varsovia


Chór Filharmonii Narodowej 


Bartosz Michałowski – przygotowanie chóru


Krzysztof Penderecki – dyrygent


Maciej Tworek – dyrygent


utwory

Henryk Mikołaj Górecki


II Symfonia „Kopernikowska” op. 31


Krzysztof Penderecki


Polskie Requiem


Szczegółowy program tutaj

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Czwartek, 22 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

Lotto LOTTO - Partner Główny koncertu

wykonawcy

Szymon Nehring – fortepian


Israel Camerata Jerusalem


Avner Biron – dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


II Koncert fortepianow B-dur op. 19


 Béla Bartók


Divertimento, Sz. 113


Marc Lavry


Al Naharot Bavel op. 33


Wolfgang Amadeus Mozart


Symfonia g-moll K. 550


Szczegółowy program tutaj

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Piątek, 23 marca | godz. 17.00

Filharmonia Narodowa - Sala Kameralna


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Piano Trio Hemeīs:


Sigrid Kuulmann-Martin – skrzypce


Andreas Lend – wiolonczela


Ralf Taal - fortepian


Virgo Veldi - saksofon

utwory

Tatjana Kozlova


Longing for darkness


Pärt Uusberg


Night Scenery


Antonín Dvořák


IV Trio fortepianowe e-moll „Dumki” op. 90


Szczegółowy program tutaj

ceny

50 PLN

Piątek, 23 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Savva Khastaev (Kościej)  – tenor


Antonina Vesenina (Carewna) – sopran


Irina Shishkova (Kościejówna)  – mezzosopran


Yaroslav Petryanik (Iwan-Królewicz)  – baryton


Mikhail Kolelishvili (Burza-Bohater) – bas


Poznański Chór Kameralny


Bartosz Michałowski – przygotowanie chóru


Orkiestra Filharmonii Poznańskiej


Łukasz Borowicz – dyrygent

utwory

Nikołaj Rimski-Korsakow


Suita z opery Śnieżynka


Suita z opery Legenda o niewidzialnym grodzie Kitieżu i dziewicy Fiewronii


Kościej Nieśmiertelny


Opera w 1 akcie (wykonanie koncertowe)


Szczegółowy program tutaj

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Sobota, 24 marca | godz. 12.00

Zamek Królewski - Sala Wielka

Plac Zamkowy 4


opis

Recital fortepianowy

wykonawcy

Krzysztof Książek – fortepian

utwory

Claude Debussy


Kącik dziecięcy L. 113


Estampes, L. 100


Karol Szymanowski


Mazurki op. 50 nr 1-4 


Fryderyk Chopin


Polonez fis-moll op. 44


Fryderyk Chopin


Sonata fortepianowa h-moll op. 58


Szczegółowy program tutaj

ceny

80, 50 PLN

Sobota, 24 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Szymon Komasa (Guślarz) – bas-baryton


Natalia Rubiś (Zosia)– sopran


Antoni Szuszkiewicz (Aniołek Staś) – solista Chóru Chłopięcego NFM


Jerzy Butryn (Zły Pan) – bas


Bogdan Makal (Starzec) – bas


Joanna Rot (Sowa) – alt


Maciej Gorczyczyński (Kruk) – baryton


Mariusz BonaszewskiPaweł Janyst – aktorzy


Chór Narodowego Forum Muzyki


Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne


Wrocławska Orkiestra Barokowa


Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne


Andrzej Kosendiak – dyrygent

utwory

Stanisław Moniuszko


Widma


Szczegółowy program tutaj

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Niedziela, 25 marca | godz. 12.00

Zamek Królewski - Sala Wielka

Plac Zamkowy 4


www.zamek-krolewski.pl

opis

wykonawcy

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus


Anna Duczmal-Mróz – dyrygent

utwory

Ludwig van Beethoven


(instr. / arr. J. Kowalewski)


Sonata fortepianowa cis-moll op. 27 nr 2 „Księżycowa”


Antonín Dvořák


(instr. / arr. by A. Duczmal)


Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 „Amerykański”


Claude Debussy


(instr. / arr. by A. Duczmal)


Kwartet smyczkowy g-moll op. 10


Szczegółowy program tutaj

ceny

80, 50 PLN

Niedziela, 25 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Steven Isserlis – wiolonczela


Junge Deutsche Philharmonie


David Afkham – dyrygent

utwory

Olivier Messiaen


Les offrandes oubliées


Henri Dutilleux


Tout un monde lointain


Héctor Berlioz


Symfonia Fantastyczna op. 14


Szczegółowy program tutaj

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Poniedziałek, 26 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Łukasz Krupiński –fortepian


Santander Orchestra


Lawrence Foster – dyrygent



Szczegółowy program tutaj

utwory

Zygmunt Noskowski


Poemat symfoniczny Step op. 66


Ignacy Jan Paderewski


Fantazja Polska op. 19


Piotr Czajkowski 


III Symfonia D-dur „Polska” op. 29

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Wtorek, 27 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Marek Bracha – fortepian


Grzegorz Gorczyca – fortepian


Julia Łopuszyńska – harfa


Roman Perucki – organy


Anna Marchwińska – czelesta


Sebastian Sojka – kotły


Perkusja – soliści Orkiestry Akademii Beethovenowskiej


Kontrabasy – soliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej


Jakub Mróz – dyszkant  - solista Warszawskiego Chóru Chłopięcego przy UMFC


Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej


Violetta Bielecka – dyrygent, kierownik chóru


Dawid Runtz – dyrygent

utwory

Leonard Bernstein


Chichester Psalms


Krzysztof Penderecki


Pieśń Cherubinów


Agnus Dei


De profundis


Missa Brevis


O Gloriosa Virginum


Psalmy Dawida


Szczegółowy program tutaj

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Środa, 28 marca | godz. 19.30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Szymanowski Quartet


Agata Szymczewska – skrzypce


Robert Kowalski – skrzypce


Volodia Mykytka – altówka


Monika Leskovar – wiolonczela


Wojciech Pszoniak – narrator

utwory

Joseph Haydn


Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu op. 51


Szczegółowy program tutaj

ceny

150, 120, 80, 50, 30 PLN

Czwartek, 29 marca | godz. 19:30

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa


ul. Sienkiewicza 10


opis

wykonawcy

Martina Jankova – sopran


Bernarda Fink – mezzosopran


Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia


Chór Narodowego Forum Muzyki


Polski Narodowy Chór Młodzieżowy


Agnieszka Franków-Żelazny - kierownictwo artystyczne


Leonard Slatkin – dyrygent

utwory

Maurice Ravel


Deux mélodies hébraïques: Kaddisch


Gustav Mahler


II Symfonia c-moll „Zmartwychwstanie”


Szczegółowy program tutaj

ceny

160, 140, 120, 80, 50 PLN

Piątek, 30 marca | godz. 19,30

Teatr Wielki Opera Narodowa


Plac Teatralny 1


www.teatrwielki.pl

opis

wykonawcy

Genia Kühmeier – sopran


Michelle Breedt – mezzosopran


Steve Davislim – tenor


Mikhail Petrenko – bas


Chór Teatru Wielkiego – Opery Narodowej


Mirosław Janowski – przygotowanie chóru


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej


Christoph Eschenbach – dyrygent

utwory

Antonín Dvořák


Stabat Mater op. 58



Szczegółowy program tutaj

ceny

250, 200, 150, 100, 80, 50 PLN

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny