Festiwal

Szymanowski Quartet

Szymanowski Quartet od 20 lat prowadzi międzynarodową działalność koncertową, będąc stałym gościem na scenach wszystkich kontynentów .

Rozpoczynając karierę w 1996 roku, zespół natychmiast awansował do ekskluzywnego  grona najpopularniejszych kwartetów smyczkowych na świecie , wyróżniając się ekspresyjnością i dbałością o stylistyczną różnorodność oraz własnym dźwiękowym charakterem .

Pierwsze impulsami były  nagrody na międzynarodowych konkursach muzycznych we Florencji , Melbourne, Osace, Monachium, Weimarze i Hanowerze oraz poprzez spotkania z wielkimi osobowościami muzycznymi (A. Brendel, I. Stern , H. Beyerle , W.  Levin czy członkami kwartetów Amadeus, Guarneri, Juilliard i Emerson.

Kwartet regularnie występuje w najważniejszych salach koncertowych m.in. w Carnegie Hall, Wigmore Hall, Concertgebouw w  Amsterdamie , wiedeński Musikverein  i Kozerthaus w Wiedniu i Berlinie.

Zespół  gości także na renomowanych  festiwalach , takich jak BBC Proms, Schlezwig –Holstein,  Rheingau , Schwetzingen , Schubertiade czy Lockenhaus ,   odbywa także  corocznie trasy koncertowe  w USA,  Kandzie  i Azji  oraz występuje w Ameryce południowej i Australii.

Szymanowski Quartet został odznaczony medalem „ Za zasługi dla kultury polskiej“, otrzymał nagrodę im. Karola Szymanowskiego, a także był wybrany w latach 2001-3 do programu BBC „ Young generation Artists”.

Kwartet regularnie współpracuje  z artystami takimi jak R. Buchbinder , J.Kalichstein czy A.Brendel , który zaprosił Szymanowski Quartet do odbycia wspólnej trasy  w rocznicę 80- tych urodzin pianisty . Szymanowski Quartet nagrywał m.in dla:  Avi, Cavi – Music , Hyperion, Haenssler Classic , BBC .

W 2016 r. Szymanowski String Quartet serią koncertów na całym świecie celebruje swoje 20-lecie.