Festiwal

Katarzyna Budnik-Gałązka

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof.: M. Ławrynowicza, A. Gębskiego i J. Wawrowskiego oraz w klasie altówki prof. P. Reicherta. Zatrudniona na stanowisku adiunkta w klasie altówki w macierzystej uczelni. Od lutego 2014 pełni również funkcję lidera grupy altówek w orkiestrze Sinfonia Varsovia.

We wrześniu 2013 została laureatką 3 nagrody prestiżowego konkursu ARD w Monachium. Odniosła również sukcesy w licznych konkursach krajowych i zagranicznych: 47. Międzynarodowym Konkursie im. L. van Beethovena w Hradec, 15. Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach, 8. Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. J. Rakowskiego, Międzynarodowym Konkursie im. M. Rostala w Berlinie, Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. M. Regera w Sondershausen oraz IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka.

Jako solistka koncertowała m.in z takimi orkiestrami jak: Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Münchener Kammerorchester, Potsdamer Kammerakademie, Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej.

W 2010 roku brała udział w projekcie Chamber Music Connects the World organizowanym przez Kronberg Academy, gdzie grała z najwybitniejszymi muzykami:  G.Kremerem, T. Grindenko, Y. Bashmetem oraz F. Helmersonem.

Występowała na wielu renomowanych festiwalach: m.in. w Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej ,,Muzyka na Szczytach” w Zakopanem, Kammermusikfest Lockenhaus, BBC Proms.

W listopadzie 2013 roku ukazała się jej solowa płyta - Viola Recital, za którą altowiolistka otrzymała nagrodę Fryderyk 2014.

Za wybitne osiągnięcia otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest również stypendystką programu ,,Młoda Polska”. W 2013 roku została nominowana do ,,Paszportów Polityki".