Festiwal

Juan Pérez Floristán

Juan Pérez Floristán jest zdobywcą I nagrody oraz nagrody publiczności w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Palomy O'Shea w Santander (2015). Urodził się w 1993 roku w Hiszpanii i już w bardzo młodym wieku zaczął grać na fortepianie, co z czasem przyniosło wspaniałe owoce.

Przez prawie dziesięć lat uczył się u swojej matki Maríi Floristán, jednocześnie poznając wybitne osobistości świata muzycznego, takie jak Daniel Barenboim, Nelson Goerner, Ana Guijarro, Claudio Martínez-Mehner, Menahem Pressler, Stephen Kovacevich, Klaus Hellwig, Márta Gulyás, Horacio Gutiérrez, czy Elisabeth Leonskaja. Jednakże ktoś inny stał się jego mentorem w Wyższej Szkole Muzycznej im. Królowej Zofii w Madrycie i odcisnął znaczące piętno na jego karierze – była to Galina Eguiazarova.

Jego wciąż krótka kariera artystyczna obejmuje nie tylko intensywną działalność jako solisty – koncertował m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Malmö, Orkiestrą Symfoniczną Hiszpańskiego Radia i Telewizji oraz Królewską Orkiestrą Symfoniczną Sewilli, współpracując z takimi dyrygentami jak Pablo González, Marc Soustrot, Adrian Leaper, Juan Luis Pérez, Lorenzo Viotti, Christian Arming, Víctor Ambroa, Antoine Marguier – ale także jako kameralista – występował m.in. z Cuarteto Casals i Fine Arts Quartet, na festiwalach w Verbier, Les Arcs oraz podczas Encuentro de Música y Academia w Santander.

Ukończywszy edukację w Wyższej Szkole Muzycznej im. Królowej Zofii w Madrycie, przeniósł się do Berlina, gdzie kontynuuje naukę w Wyższej Szkole Muzycznej im. Hannsa Eislera pod okiem Eldara Nebolsina, który ma na niego ogromny wpływ aż do dziś. Artysta otrzymuje wsparcie od Fundacji im. Alexandra von Humboldta, które ma zasadniczy wpływ na jego artystyczny rozwój i karierę, oraz od fundacji Juventudes Musicales de Madrid