Festiwal

Górecki Chamber Choir

Górecki Chamber Choir to dynamicznie rozwijający się profesjonalny zespół chóralny, stworzony przez Stowarzyszenie PASSIONART w oparciu o chór projektowy, który na zaproszenie Agencji Artystycznej PRESTO, Instytutu Muzyki i Tańca oraz PWN, pod nazwą Krakowscy śpiewacy w hołdzie H.M. Góreckiemu, dokonał w 2013 roku światowej premiery fonograficznej i prawykonania 20 odnalezionych pieśni kościelnych na chór mieszany a cappella H.M. Góreckiego. Płyta wydana przez firmę fonograficzną DUX spotkała się z wielkim uznaniem. W 2014 roku została nominowana do Fryderyka, można ją było także usłyszeć na antenie Polskiego Radia i Radia BBC.

W 2014 roku w ramach programu MKiDN chór wykonał 11 koncertów Z pieśniami kościelnymi na terenie całego kraju. Koncertował w ramach festiwalu GAUDE MATER
w Częstochowie (2014), MUZYKA NAD ZDROJAMI w Szczawnicy (2014), SILESIA SONANS
w Jeleniej Górze (2014), MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU I KONKURSIE SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI w Nowym Sączu pod batutą José Cury (2015). Od 2014 r. występuje
w ramach LAST NIGHT OF THE PROMS IN CRACOW pod batutą Daniela Smitha. Nawiązał współpracę z Akademią Muzyczną, dla której nagrał CD z utworami I. Jankowskiego, E. Popławskiego, H. J. Botora oraz O.A. Bondarenki. Zespół koncertował także z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i Simfoniettą Cracovią.

            Dyrektor artystyczny zespołu, prawykonawca niemal wszystkich kompozycji chóralnych Góreckiego – Włodzimierz Siedlik, zaprasza do współpracy śpiewaków związanych z najlepszymi krakowskimi chórami, a także studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Artyści zostali dobrani pod względem predyspozycji głosowych i interpretacyjnych do specyfiki wykonawczej polskiej muzyki współczesnej. Dzięki temu, zespół charakteryzuje doskonałe, stopliwe brzmienie oraz plastyczność i świadomość interpretacji.