Festiwal

George Mosley

George Mosley, baryton. Od chwili otrzymania I nagrody podczas Międzynarodowego Konkursu Mozartowskiego w Salzburgu, George Mosley występował w Royal Opera House, Covent Garden jako Dancairo/Carmen; w English National Opera jako Yamadori/Madama Butterfly, Marco/Gianni Schicchi, Sportowiec/Fennimore and Gerda, Książę Albany/Lear i Henry/The Fairy Queen; w Scottish Opera jako Książę Orłowski/Zemsta nietoperza, Schaunard/Cyganeria i Papageno/Czarodziejski flet oraz w Opera North w roli Patroklesa/Król Priam i Ojca Wilka/Baa Baa Black Sheep – spektakl ten emitowany był przez telewizję BBC.

Spośród zagranicznych debiutów śpiewaka warto wymienić występ w Teatro Comunale w Modenie w partiach Guglielma/Così fan tutte i Hrabiego/Wesele Figara oraz w tytułowej roli Don Giovanniego. W Teatro Verdi w Pizie kreował partię Malatesty/Don Pasquale, Ottona/Koronacja Poppei, Guglielma, Hrabiego i Dandiniego/Kopciuszek (wykonał ją także w Operze w Michigan). W Operze Flandryjskiej wystąpił jako Patrokles, w Concertgebouw jako Apollo/ Alcesta, a w Sali Koncertowej w Atenach jako Hrabia.

Niedawno artystę można było usłyszeć także w partii Hrabiego w Capriccio w New York City Opera; w tytułowej roli w Dydonie i Eneaszu w ramach tournée z Operą Państwową Nowosybirska, w Lugo i w Teatro Comunale w Bolonii; jako Oberżystę/Cherubin w Teatrze Lirycznym w Cagliari (spektakl ukazał się na DVD); w Powodzi oraz Dziecku i czarach w Bari, jako Thoasa/Ifigenia na Taurydzie podczas Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Warszawie, a także w Ruinach Aten z Drezdeńską Orkiestrą Symfoniczną. Przyszłe plany Mosleya obejmują m.in. rolę Pigwy/Sen nocy letniej w Operze Izraelskiej.