Festiwal

Filippo Gorini

Urodzony w 1995 roku, Filippo Gorini studiował grę na fortepianie u Marii Grazii Bellocchio w Konserwatorium im. Gaetano Donizettiego w Bergamo.

W 2014 roku uzyskał tytuł licencjata cum laude i obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów, takich jak Andrzej Jasiński, Benedetto Lupo, Peter Donohoe, Alexander Lonquich czy Andrei Gavrilov.

Zwycięzca licznych konkursów, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Młodych Pianistów im. Henryka Neuhausa, organizowanego przez Konserwatorium Moskiewskie, a także włoskich Concorso Nazionale „Giulio Rospigliosi”, „Città di Lissone”, „Giorgio e Aurora Giovannini”, „Terzo Musica – Valle Bormida” i „Premio Antonio Bertolini”. Ponadto jest laureatem II nagrody na konkursie „Marco Bramanti” oraz III nagrody, nagrody publiczności i nagrody przyznawanej przez konserwatorium na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Lagny-sur-Marne. Filippo Gorinin wielokrotnie występował z recitalami w tak prestiżowych salach koncertowych jak Wielka Sala Konserwatorium Moskiewskiego, Teatro la Fenice w Wenecji, Royal Academy of Music w Londonie, a także w większości włoskich miast. Artysta ceniony jest za obszerny repertuar, obejmujący dzieła od baroku po muzykę współczesną