Festiwal

Nicole Percifield

Sopranistka Nicole Percifield  ukończyła Yale School of Music, gdzie w lutym 2015 roku, w ramach inscenizacji przygotowanej przez Yale Opera, wystąpiła jako Hrabina Almaviva w Weselu Figara.

Ostatnio można ją było usłyszeć także w Mesjaszu Haendla, z New Haven Symphony, oraz w tytułowej roli Siostry Angeliki Pucciniego. Do innych osiągnięć śpiewaczki zaliczyć należy wykonanie partii Mařenki (Sprzedana narzeczona) z Boston Midsummer Opera, Mimì (Cyganeria) z Yale Opera oraz Vitellii (Łaskawość Tytusa) w operze w Sulmonie.

Nicole Percifield pojawiała się gościnnie w koncertach Saint Paul Chamber Orchestra i Minnesota Orchestra. Ponadto, wraz z Yale Opera, wykonała niedawno Chansons Baudelaire wg Debussy’ego w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W ramach programu dla młodych artystów występowała z takimi zespołami jak Opera Theatre of St. Louis, Santa Fe Opera, Central City Opera i Minnesota Opera.

W 2013 roku była finalistką konkursu Metropolitan Opera w regionie Connecticut Districts, przechodząc do etapu New England Regionals.