Festiwal

David Pershall

Uznany przez magazyn „Opera News” za jedną z dwudziestu pięciu wschodzących gwiazd opery, amerykański baryton David Pershall pojawia się w najznakomitszych teatrach i scenach świata, m.in. Metropolitan Opera, Operze Wiedeńskiej, Carnegie Hall, Avery Fisher Hall, Washington National Opera, Florida Grand Opera, Minnesota Opera i w Norweskiej Operze Narodowej w Oslo.

Szeroki repertuar artysty obejmuje zróżnicowane partie, od Rodriga w Don Carlosie po Figara w Cyruliku sewilskim. W tę ostatnią postać wcielił się niedawno w Metropolitan Opera, na scenie której wystąpił również w roli Schaunarda w Cyganerii i Lorda Cecila w Marii Stuardzie. Do jego najnowszych partii wykonywanych w Operze Wiedeńskiej należą Figaro w Cyruliku sewilskim, Belcore w Napoju miłosnym, Sharpless w Madame Butterfly i Sebastian w Burzy.

David Pershall podkreśla swoją dumę z uczestniczenia w Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, na którym wykonał i nagrał Don Pedra (Maria Padilla), Manfreda (L’Amore dei tre re) i Oresta (Ifigenia na Taurydzie).

W czerwcu tego roku artysta powróci do Opery Wiedeńskiej, aby jako Lescaut partnerować Annie Netrebko i Marcellemu Giordaniemu w operze Manon Lescaut.

foto Lois Lammerhuber