Program 24. Wielkanocnego Festiwalu!

Zapraszamy do zapoznania się z programem 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który potrwa od 29 marca do 10 kwietnia w Warszawie.

Niedziela, 29 marca, 12.00
Filharmonia Narodowa
ul. Sienkiewicza 10
Otwarcie wystawy
[we współpracy z Beethoven-Haus, Bonn]

Niedziela, 29 marca, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Inauguracja Festiwalu

Ludwig van Beethoven:
Uwertura do opery Fidelio op. 72
Uwertura Leonora I op. 138
Aria Leonory z I aktu opery Fidelio „Abscheulicher! Wo eilst du hin?“
Uwertura Leonora II op. 72a
Aria Florestana z II aktu opery Fidelio „Gott! Welch‘ Dunkel hier!“
Duet Leonory i Florestana z II aktu opery Fidelio „O namenlose Freude!”
Uwertura Leonora III op. 72b

Christian Elsner  – tenor
Simone Schneider – sopran
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Lawrence Foster – dyrygent

 

Poniedziałek, 30 marca, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Anton Webern:
Passacaglia na orkiestrę op. 1

Ludwig van Beethoven:
Koncert skrzypcowy D-dur op. 61

Anton Bruckner:
I Symfonia c-moll WAB 101

Benjamin Beilmann – skrzypce
NFM Filharmonia Wrocławska
Giancarlo Guerrero – dyrygent

 

Wtorek, 31 marca, 18.00
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – Sala Koncertowa
ul. Okólnik 2

Joseph Haydn:
Sonata fortepianowa C-dur Hob. XVI:50
Sonata fortepianowa D-dur Hob. XVI:51
Sonata fortepianowa Es-dur Hob. XVI:52

Franz Schubert:
Sonata fortepianowa A-dur D. 959

Boris Berman – fortepian

 

Wtorek, 31 marca, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Ludwig van Beethoven:
Uwertura do baletu „Twory Prometeusza” op. 43

Krzysztof Penderecki:
Koncert fletowy

Ludwig van Beethoven:
V Symfonia c-moll op. 67

Stathis Karapanos – flet
Bamberger Symphoniker
Christoph Eschenbach – dyrygent

 

Środa, 1 kwietnia, 19.30
Zamek Królewski – Sala Wielka
Plac Zamkowy 4

Wszystkie kwartety smyczkowe Beethovena IV

Ludwig van Beethoven:
Kwartet smyczkowy Es-dur op. 74 „Harfowy”
Kwartet smyczkowy A-dur op. 18 nr 5
Kwartet smyczkowy e-moll op. 59 nr 2

Shanghai Quartet
Weigang Li – skrzypce
Yi-Wen Jiang – skrzypce
Honggang Li – altówka
Nicholas Tzavaras – wiolonczela

 

Czwartek, 2 kwietnia, 17.00
Zamek Królewski – Sala Wielka
Plac Zamkowy 4

Wszystkie kwartety smyczkowe Beethovena V

Ludwig van Beethoven
Kwartet smyczkowy B-dur op. 130
Kwartet smyczkowy F-dur op. 59 nr 1

Shanghai Quartet
Weigang Li – skrzypce
Yi-Wen Jiang – skrzypce
Honggang Li – altówka
Nicholas Tzavaras – wiolonczela

 

Czwartek, 2 kwietnia, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Luigi Cherubini:
Faniska
Opera komiczna w 3 aktach (wykonanie koncertowe)

Yuri Gorodetski (Rasinski) – tenor
Natalia Rubiś (Faniska) – sopran
Katarzyna Belkius (Hedwig) – sopran
Robert Gierlach (Zamoski) – bas
Tomasz Rak (Oranski) – bas
Justyna Ołów (Moska) – sopran
Piotr Kalina (Rasno) – tenor

Poznański Chór Kameralny
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
Łukasz Borowicz – dyrygent

 

Piątek, 3 kwietnia, 17.00
Zamek Królewski – Sala Wielka
Plac Zamkowy 4

Wszystkie kwartety smyczkowe Beethovena VI

Ludwig van Beethoven:
Kwartet smyczkowy B-dur op. 18 nr 6
Grosse Fuge op. 133
Kwartet smyczkowy F-dur op. 135

Shanghai Quartet
Weigang Li – skrzypce
Yi-Wen Jiang – skrzypce
Honggang Li – altówka
Nicholas Tzavaras – wiolonczela

 

Piątek, 3 kwietnia, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Recital fortepianowy

Fryderyk Chopin:
Polonez-fantazja As-dur op. 61
Impromptu Ges-dur op. 51
Walc As-dur op. 64 nr 3
Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Ballada f-moll op. 52

Karol Szymanowski:
4 Mazurki op. 50

Siergiej Prokofiew:
VI Sonata A-dur op. 82

Szymon Nehring – fortepian

 

Sobota, 4 kwietnia, 17.00
Filharmonia Narodowa – Sala Kameralna
ul. Moniuszki 5

Recital fortepianowy

Aleksandra Świgut – fortepian
Krzysztof Książek – fortepian
Adam Goździewski – fortepian

 

Sobota, 4 kwietnia, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Siergiej Prokofiew:
I Symfonia D-dur op. 25 „Klasyczna”

Fryderyk Chopin:
Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Ludwig van Beethoven:
Uwertura „Egmont” op. 86

Gabriel Prokofiev:
Beethoven9 Symphonic Remix

Gabriel Prokofiev – electronics
Konrad Skolarski – fortepian
Gabriel Prokofiev – narrator
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Yaniv Segal – dyrygent

 

Niedziela, 5 kwietnia, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Wszystkie koncerty fortepianowe Beethovena I

Ludwig van Beethoven:
II Koncert fortepianowy B-dur op. 19
III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58

Rudolf Buchbinder – fortepiano-solo i dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Poniedziałek, 6 kwietnia, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Wszystkie koncerty fortepianowe Beethovena II

Ludwig van Beethoven:
I Koncert fortepianowy C-dur, op. 15
V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73

Rudolf Buchbinder – fortepiano-solo i dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Wtorek, 7 kwietnia, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Ludwig van Beethoven:
Koncert skrzypcowy D-dur op. 61a, wersja na fortepian
VII Symfonia A-dur op. 92

Gottlieb Wallisch – fortepian
Orchester Wiener Akademie
Martin Haselböck – dyrygent

 

Środa, 8 kwietnia, 19.30
Zamek Królewski – Sala Wielka
Plac Zamkowy 4

Ludwig van Beethoven:
Sonata C-dur op. 102 nr 1 na fortepian i wiolonczelę
Trio Es-dur op. 38 na fortepian, klarnet i wiolonczelę

Henryk Mikołaj Górecki:
Recitativa i ariosa „Lerchenmusik“ op. 53

Michel Lethiec – klarnet
Łukasz Krupiński – fortepian
Danjulo Ishizaka – wiolonczela

 

Czwartek, 9 kwietnia, 19.30
Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa
ul. Sienkiewicza 10

Ludwig van Beethoven:
Ah! Perfido op. 65

Siergiej Rachmaninow
II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

Piotr Czajkowski
V Symfonia e-moll op. 64

Sofia Soloviy – sopran
Tony Siqi Yun – fortepian
Sinfonia Varsovia
Marek Šedivý – dyrygent

 

Piątek, 10 kwietnia, 19.30
Teatr Wielki – Opera Narodowa
Plac Teatralny 1

Luigi Cherubini:
Requiem c-moll

Karol Szymanowski:
Stabat Mater op. 53

Natalia Rubiś – sopran
Małgorzata Walewska – mezzosopran
Mariusz Godlewski – baryton
Chór Filharmonii Narodowej
Bartosz Michałowski – kierownik chóru
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Andrej Boreyko – dyrygent

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonywania zmian w programie.

 

24. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny
Program dzienny: 19.04, godz. 19.30

archiwum