Warsztaty z Dorotą Miśkiewicz

W trakcie warsztatów w krakowskiej Akademii Teatralnej Dorota Miśkiewicz chce podzielać się swoim talentem i doświadczeniem muzycznym. Prowadząc ćwiczenia wokalne planuje pokazać krakowskim studentom Akademii Sztuk Teatralnych czym jest „swing”, nieuchwytny element, który wyróżnia muzykę jazzową i decyduje o jej stylowym brzmieniu. Artystka podzieli się warsztatem śpiewu „scat’em” i improwizacją stanowiącą istotę jazzowego muzykowania.

Zapraszamy 2 listopada do Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie

Organizacja:
Konsulat Generalny USA w Krakowie
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie

DOROTA MIŚKIEWICZ
Nieprzerwanie od 2017 roku, głosami czytelników i krytyków magazynu „Jazz Forum”, wybierana jest Jazzową Wokalistką Roku. Wydała osiem autorskich płyt – w tym album „Nasza Miłość” nagrany wspólnie z tatą Henrykiem i bratem Michałem, którego premiera miała miejsce w 2021 r. Album otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2022, a sama artystka znalazła się w gronie nominowanych w kategorii Jazzowy Artysta Roku.

Jest nie tylko wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów, ale także wizjonerką kreującą śmiałe, artystyczne pomysły. To z jej inicjatywy powstał m.in. bezprecedensowy projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się z nią kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji.  Za koncert i płytę PIANO.PL Dorota Miśkiewicz została nominowana do nagrody Fryderyk w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, a także do nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki.

Niezliczona jest liczba projektów, w których brała udział na zaproszenie innych artystów. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą, ich wspólna piosenka „UmPincelada” spotkała się ze znakomitym przyjęciem miłośników muzyki na całym świecie. Ponadto ma na swoim koncie współpracę z Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Toninho Horta, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej.

Zakotwiczona w jazzie, chętnie wypływa na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Szczególnie bliska jest jej muzyka brazylijska, czego wyrazem była m.in. płyta”Caminho”, na której partie perkusjonaliów nagrał wybitny, brazylijski perkusjonista, Guello. Interesującym eksperymentem była także płyta i trasa koncertowa „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” realizowane przez artystkę z grupą Kwadrofonik, specjalizującą się w wykonawstwie muzyki współczesnej.

 

Partnerem Głównym wydarzenia jest

Mecenasem wydarzenia jest

Sponsorem wydarzenia jest