Znamy plakat 24. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Znamy plakat 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który potrwa w Warszawie od 29 marca do 10 kwietnia 2020 roku. Autorem jest Norman Leto.

Norman Leto dołączył do grona artystów, których pracę tworzą unikatową kolekcję plakatów Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Leto, laureat m.in. Paszportu „Polityki” oraz prestiżowych nagród na Festiwalach Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Nowe Horyzonty we Wrocławiu, to twórca interdyscyplinarny. W opinii krytyków należy do grona najważniejszych twórców polskiej sceny artystycznej. Jego prace znajdują się w prestiżowych kolekcjach prywatnych i publicznych. Odpowiadający za wizerunek Wielkanocnego Festiwalu Andrzej Giza, dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena podkreśla, że zaprosił do współpracy Normana Leto z uwagi na jego unikatowy, indywidualny charakter wypowiedzi artystycznych. Tematem sztuki Normana Leto jest m.in. dialog z historią, a plakat 24. edycji wydarzenia powstał w kontekście 250. rocznicy urodzin patrona Wielkanocnego Festiwalu.

Autorami plakatów Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena są m.in.: Agata Bogacka, Tymek Borowski, Ewa Juszkiewicz, Marcin Maciejowski, Bartek Materka, Kinga Nowak, Wilhelm Sasnal, Radek Szlaga, Marianna Sztyma, Mariusz Tarkawian, Grupa Twożywo, Honza Zamojski, Monika Zawadzki, Jakub Julian Ziółkowski.