Impresariat

Facebook

Łukasz Krupiński

Łukasz Krupiński - wybitny polski pianista mieszkający w Londynie,
półfinalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka
Chopina w Warszawie.

31.10.2016 - ŁUKASZ KRUPIŃSKI - ZDJĘCIA NA ZLECENIE STOWARZYSZENIA IM. LUDWIGA VAN BEETHOVENA FOT. BRUNO FIDRYCH / PLASTERSTUDIO +48 600 83 82 82

W październiku 2021 wystąpił w Wigmore Hall w Londynie podczas Uroczystej Gali 50-lecia Chopin Society UK w obecności JKW księżniczki Alexandry, Królewskiej Patronki Stowarzyszenia Chopinowskiego w Londynie oraz Jego Królewskiej Wysokości Księcia Kentu Edwarda. Łukasz Krupiński jest Artystą Steinwaya i finalistą UK Piano Open, zdobywcą Grand Prix w San Marino. Studiował u prof. Alicji Palety-Bugaj i dr Konrada Skolarskiego UMFC w Warszawie, prof. Arie Vardiego w Hanowerze i prof. Dmitri Alexeeva w Royal College of Music w Londynie.

Występował m.in. w Carnegie Hall/Stern Auditorium w Nowym Jorku, Cadogan Hall, St. Martin in the Fields, Royal Albert Hall w Londynie oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie z recitalem streamingowanym live do Lincoln Center w Nowym Jorku. Koncertował z Jerusalem Symphony Orchestra, Chicago Philharmonic, Buffalo Philharmonic, Orchestra of the America, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Narodowej i Santander Orchestra, pod batutą takich dyrygentów jak: Robert Treviño, Lawrence Foster, Jerzy Maksymiuk, Daniel Raiskin, Alexander Walker. W kolejnym sezonie artystycznym zagra m.in. w Londynie z Royal Philharmonic Orchestra oraz w Holy Trinity Church w Stratford upon Avon miejscu pochówku Williama Szekspira. Jego debiutancki album solowy Espressione został nominowany do ICMA, zaś na jesieni tego roku pojawi się na rynku muzyczny jego nowa płyta (Chopin - Panufnik - Penderecki), tym razem w duecie z cenionym wiolonczelistą mieszkającym w Belgii - Kacprem Nowakiem.

Łukasz Krupiński jest cenionym interpretatorem muzyki Beethovena, Chopina, Ravela i Skriabina, jego wykonanie Sonaty Appassionaty Ludwiga van Beethovena podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Leeds, transmitowane przez Medici TV, świadczy o światowej dynamice rozwoju pianisty od czasu Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku.

Łukasz Krupiński jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena i Panią Prezes Elżbietę Penderecką.

DYSKOGRAFIA:

 

15541688_10157772951555411_5508772005977529403_n

Łukasz Krupiński

Espressione...

 

Recenzje

Christopher Axworthy   Marzec 2021 roku jest czasem szczególnym z uwagi na 25. jubileuszową edycję Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, podczas której uczczona zostanie również pamięć wielkiego polskiego kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego. Wiodące instytucje kulturalne, międzynarodowi artyści, bliscy przyjaciele Maestro i Elżbiety Pendereckiej, artyści związani z Impresariatem, wszyscy pracownicy Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena pragną złożyć […]

Łukasz Krupiński. Poezja i dramat. Sfera sacrum w Warszawie

zobacz całość