Impresariat

Facebook

Kacper Nowak

Kacper Nowak okazał się absolutnie rewelacyjnym wiolonczelistą...Jego kulminacje, brane z rozmachem, wigorem i witalnością; namiętność, wspaniale realizowana Elfenmotivik w Mendelssohnie oraz zagrane w żywym tempie Fantasiestücke Schumanna, z dużymi kontrastami dynamicznymi, jakby od metrum i prozodii zakamuflowanej pieśni, nie miały sobie równych.

Michał Klubiński, Ruch Muzyczny

 

Kacper urodził się w Polsce i już od wczesnego wieku był w bliskim kontakcie z muzyką. Jego edukacja artystyczna rozpoczęła się w Poznaniu u Danuty Taczanowskiej. Kontynuował ją w Brukseli z Didier Poskin, w Kolonii z Marią Kliegel, w Antwerpii z Justusem Grimmem, a ostatecznie w  Queen Elisabeth Music Chapel pod artystycznym kierownictwem Gary’ego Hoffmana. Wziął również udział w wielu warsztatach mistrzowskich z takimi artystami jak : Gérard Caussé, Augustin Dumay, Gautier Capuçon, Artemis Quartet, Jean-Guihen Queyras i Natalia Gutman, co pozwoliło mu rozwinąć bardzo indywidualny styl, pełen pasji, ale również szacunku do woli kompozytora.

Artysta koncertował w najbardziej renomowanych salach koncertowych w Europie i za granicą, takich jak Bozar i Flagey w Brukseli, deSingel w Antwerpii, Villa Medici w Rzymie, la Seine Musicale w Paryżu, Opera w Lyonie, Filharmonia w Liège, Filharmonia w Poznaniu, Łazienki Królewskie w Warszawie, Katedra w Mediolanie, Opera w Dubaju, Sala Akademii Wileńskiej, Wigmore Hall i Cadogan Hall w Londynie, Konzerthaus w Wiedniu, itp.

Kacper Nowak jest doceniany przez jury wielu międzynarodowych konkursów. Zdobywał nagordy m.in. w Konkursie Johannesa Brahmsa w Austrii, International Madrid Comeptetition, International Music Competition in Vienna, Liezen Cello Wettbewerb, Edmond Baert International Cello Competition w Brukseli, Supernova (konkurs Radia i Telewizji belgijskiej) i Nordic Strings w Danii.

Wiolonczelista nagrał serię płyt CD w duecie z Christią Yuliyą Hudziy, Urban Piano Quartet i Ensemble K, które zdobyły uznanie międzynarodowej prasy (New York Cello Society, BBC, France Musique, RTBF, Crescendo Magazine i Diapason).

We wrześniu 2022 roku artysta zadebiutował w Wiener Konzerthaus wykonując Potrójny Koncert Beethovena z Wiener Kammer Orchester. Koncert ten został zarejestrowany na żywo przez MezzoTV. W październiku tego samego roku dał solowy recital z muzyką między innymi J.S.Bacha w Cadogan Hall w Londynie, transmitowany przez Mezzo i Medici Tv i wspierany przez markę Cartier.

W 2023 roku Kacper został artystą Pirastro, nagrał płytę CD z Lucasem Krupinskim, która była poświęcona wyłącznie muzyce polskiej i zawierała dwie premiery utworów Krzysztofa Pendereckiego (1. Sonatę na skrzypce zaaranżowaną na wiolonczelę) i Andrzeja Panufnika (Love Song).

We wrześniu tego samego roku Kacper został laureatem Międzynarodowego Konkursu Schoenfeld w Harbinie w Chinach z zespołem Urban Piano Quartet.

 

Kacper Nowak jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena

Recenzje

Kacper Nowak okazał się absolutnie rewelacyjnym wiolonczelistą…Jego kulminacje, brane z rozmachem, wigorem i witalnością; namiętność, wspaniale realizowana Elfenmotivik w Mendelssohnie oraz zagrane w żywym tempie Fantasiestücke Schumanna, z dużymi kontrastami dynamicznymi, jakby od metrum i prozodii zakamuflowanej pieśni, nie miały sobie równych   Michał Klubiński, Ruch Muzyczny https://ruchmuzyczny.pl/article/3582?fbclid=IwAR3enYnayU0cJi5ebmq4Qd_fSmzUfn4JKWOvMGgmA4z0u2DQHnaor1zf1CQ

Elsner i jego romantyzm

zobacz całość