Impresariat

Ju-Young Baek

z-archiwum-artystkiUznana przez Krzysztofa Pendereckiego za jedną z najwybitniejszych skrzypaczek naszych czasów, Koreanka Ju-Young Baek cieszy się zawrotną międzynarodową karierą. Występowała w wielu znaczących salach koncertowych świata, m.in. w Carnegie Hall, Lincoln Center w Nowym Jorku, Kimmel Center w Filadelfii, Kennedy Center w Waszyngtonie, Suntory Hall w Tokio, zarówno w repertuarze recitalowym, jak i jako solistka, z towarzyszeniem takich orkiestr jak NHK Symphony, London Philharmonic, Orkiestra Filadelfijska, Budapeszteńska Orkiestra Festiwalowa, Fińska Orkiestra Radiowa, Singapurska Orkiestra Symfoniczna czy Orkiestra Filharmonii w Seulu. Aktywna także jako kameralistka, Baek występowała na festiwalach w Marlboro, Ravinii, Aspen, Great Mountains, Bridgehampton, a także podczas Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Polsce oraz festiwalu YCA CHANEL w Tokio.
Jest laureatką prestiżowych międzynarodowych konkursów, m.in. w Indianapolis, im. Paganiniego, Sibeliusa, Long-Thibauda oraz im. królowej Elżbiety Belgijskiej. Drzwi do kariery otworzyło jej zajęcie I miejsca podczas Young Concert Artists Auditions w Nowym Jorku oraz w konkursie Astral Artists w Filadelfii. Po hipnotyzującym wykonaniu II Sonaty skrzypcowej Krzysztofa Pendereckiego w obecności samego kompozytora, w sezonie 2013/14 wykonała pod jego batutą II Koncert skrzypcowy.
Debiutancki album skrzypaczki z koncertami Brahmsa i Brucha ukazał się w Japonii, zyskując uznanie krytyków. Na kolejnej płycie znalazły się utwory solowe na skrzypce, a na wiosnę 2014 wytwórnia płytowa RPO wydała koncerty skrzypcowe Pendereckiego i Szymanowskiego nagrane przez Baek z towarzyszeniem londyńskiej Royal Philharmonic Orchestra.

Ju-Young Baek jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena