Impresariat

Penederecki Piano Trio w Sopocie

Penederecki Piano Trio wystąpi 23 marca w Grand Hotel w Sopocie. Będzie to pierwszy koncert w ramach serii koncertów 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena poza Warszawa oraz debiut naszego Festiwalu w Sopocie!

Podczas sopockiego koncertu, wystąpią trzej wybitni muzycy – od lat mocno związani z osobą jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku Krzysztofa Pendereckiego – Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski.

Penederecki Piano Trio, współtworzą utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli, występując – jako soliści, kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet – we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji.

PROGRAM
Ludwig van Beethoven: Trio fortepianowe c-moll op. 1 nr 3
Claude Debussy: Trio fortepianowe G-dur L. 5
Sergiusz Rachmaninow: I Trio elegijne g-moll „Elegijne”

SOPOT | 23 marca | godz. 19.00 | Sofitel Grand Sopot, ul. Powstańców Warszawy 12/14 | Bilety dostępne są TUTAJ

Sopot naturalnie kulturalny

Sopot to miasto, w którym spotkanie kultury i sztuki z ludźmi i naturą dostarcza wyjątkowych przeżyć. Radość z kontaktu z naturą i szukanie nowych doświadczeń znajduje wyraz w wyjątkowych, różnorodnych projektach kulturalnych i sprzyja twórczości artystycznej. Sopot jest miastem otwartym, ciekawym i atrakcyjnym przez cały rok.

Na początku maja sezon kulturalny rozpoczyna Sopocka Majówka – cykl wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych w różnych miejscach w mieście. W drugiej połowie maja odbywa się Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat, w którym biorą udział chóry z całego świata. Prezentują utwory sakralne, świeckie, gospel, jazz czy spiritual.

Sopot Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy, który odbywa się w lipcu. Prezentuje przekrój kina światowego i najważniejsze produkcje obecne na światowych festiwalach filmowych.

Na przełomie lipca i sierpnia odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic. Wydarzenie wyrosło z tradycji koncertów prezentowanych przez Polską Filharmonię Kameralną Sopot. Festiwal upowszechniania muzykę klasyczną kompozytorów różnych epok, stylistyk i gatunków.

Festiwal Literacki Sopot to kolejne duże sierpniowe wydarzenie o randze międzynarodowej. Każda edycja to spotkania autorskie, debaty, warsztaty dla dzieci, targi książki, działania teatralne, prezentacje projektów powstałych na styku literatury i muzyki, wystawy, projekcje filmowe, instalacje w przestrzeni miejskiej. Dobra literatura staje się pretekstem do poznania obcej kultury, refleksji nad życiem społecznym innych krajów i diagnozy współczesności. Do tej pory bohaterami festiwalu były: literatura skandynawska, rosyjska, czeska, izraelska, hiszpańskojęzyczna oraz francuska. W 2019 r. królować będzie literatura brytyjska. Podczas festiwalu  wiele spotkań odbywa się w plenerze, sprawiając że rozmowa o literaturze – czynność wydawałoby się wyłącznie intelektualna – staje się też doświadczeniem zmysłowym.

Wrzesień to spotkanie z fotografią na festiwalu „W ramach Sopotu”. Widzowie mają okazję oglądać premierowe i najlepsze wystawy czołowych polskich artystów i fotografów ostatnich lat, niezwykłe historyczne wystawy mistrzów, jak również nowe projekty fotograficzne rezydentów festiwalu, specjalnie zaproszonych do Sopotu, by spojrzeli na miasto przez pryzmat własnej twórczości i stylu.

Październikowy Sopot Jazz Festival to jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Myślą przewodnią festiwalu jest wysoka jakość prezentowanej muzyki, jej autentyczność i oryginalność.

Zobacz, co jeszcze dzieje się w Sopocie na kalendarz.sopot.pl

 

 

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

W Wielki Piątek, ale też w 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim w Operze Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka zabrzmiało Requiem wojenne Benjamina Brittena. Na festiwalu to już tradycja, że Wielki Piątek jest zarezerwowany dla oratoryjnego dzieła o tematyce pasyjnej lub żałobnej: w ubiegłych latach prezentowano m. in. Stabat Mater Antonina Dworzaka, Niemieckie Requiem […]

War Requiem na finał

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny