Impresariat

Szymon Nehring wystąpi podczas Gali Fryderyków

Tegoroczna Gala Muzyki Poważnej, na której rozdane zostaną nagrody Fryderyk odbędzie się 12 marca w siedzibie NOSPR.

Narodową Orkiestrę Symfoniczna Polskiego Radia nominowano w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Symfoniczna i Koncertująca (za płytę „Dziadek – Utwory orkiestrowe”) oraz Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa (za płytę „Szymanowski – Operetka w 3 aktach – Loteria na mężów czyli narzeczony nr 69”)

Podczas koncertu wystąpią wybitni polscy soliści młodego pokolenia. Pierwszym z nich będzie pianista Szymon Nehring, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2017). Artysta pierwszy raz zaprezentuje w Polsce swoją interpretację I Koncertu fortepianowego b-moll Piotra Czajkowskiego.

Z kolei Janusz Wawrowski wykona II Koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego na stradivariusie „Polonia”, skrzypcach zbudowanych w 1685 roku przez legendarnego lutnika z Cremony Antoniego Stradivariego. Instrument ten kupił w 2018 roku prywatny polski właściciel i oddał do wyłącznej dyspozycji Janusza Wawrowskiego.

Obu solistom będzie towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Humali.
Więcej informacji: tutaj

(informacja Organizatora)

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

W Wielki Piątek, ale też w 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim w Operze Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka zabrzmiało Requiem wojenne Benjamina Brittena. Na festiwalu to już tradycja, że Wielki Piątek jest zarezerwowany dla oratoryjnego dzieła o tematyce pasyjnej lub żałobnej: w ubiegłych latach prezentowano m. in. Stabat Mater Antonina Dworzaka, Niemieckie Requiem […]

War Requiem na finał

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny