Impresariat

Łukasz Krupiński na inauguracji 52. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku

Łukasz Krupiński zaingeruje 52. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku w sobotę, 8 września w sali Filharmonii i Teatru. W jego wykonaniu usłyszymy Koncert fortepianowy a-moll Ignacego Jana Paderewskiego. Artyście będzie towarzyszyć Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, którą poprowadzić Ruben Silva. W koncercie ponadto wystąpi pianista Joanna Ławrynowicz. W jej interpretacji usłyszymy III Koncert fortepianowy C-dur op.125  Raoula Koczalskiego.
Impreza o charakterze ogólnopolskim organizowana od 1967 roku, od pierwszej edycji pod honorowym patronatem Ministra Kultury. Pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem artystycznym Festiwalu był prof. Andrzej Cwojdziński, który pełnił tę funkcję do 1999 roku, a od 2000 roku dyrektorem artystycznym FPP jest Jan Popis. Słupski Festiwal jest jedyną tego rodzaju imprezą muzyczną w kraju, na której swój kunszt wykonawczy prezentują najwybitniejsi Polscy Pianiści z kraju i mieszkający za granicą.

 

 


8.IX.2018
sobota, g. 19, Sala Filharmonii i Teatru
KONCERT INAUGURACYJNY
Wielcy chopiniści jako kompozytorzy|

JOANNA ŁAWRYNOWICZ – fortepian
Raoul Koczalski: III Koncert fortepianowy C-dur op.125 (pierwsze wykonanie w Polsce)

ŁUKASZ KRUPIŃSKI
Ignacy Jan Paderewski: Koncert fortepianowy a-moll op. 17

RUBEN SILVA – dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku

Strona ORGANIZATORA

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Monograficzna płyta 26-letniego Krzysztofa Książka przynosi reminiscencję niezwykle bogatej oso­bowości artysty, który wszedł w elitarny i nierzadko proroczy krąg wielkich niedocenionych Kon­kursu Chopinowskiego. Słuchając tego albumu, obcujemy z wszystkimi najważniejszymi cechami jego stylu. Arystokratyzm wyrazu i powściągliwość środków łączą się często u tego artysty z ekspre­syjną naturą, a narracyjna zmienność ujęta jest w karby solidnej […]

Michał Klubiński, Beethoven Magazine – „Krzysztof Książek, Chopin Piano Works, DUX”

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny