Impresariat

Łukasz Krupiński na inauguracji 52. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku

Łukasz Krupiński zaingeruje 52. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku w sobotę, 8 września w sali Filharmonii i Teatru. W jego wykonaniu usłyszymy Koncert fortepianowy a-moll Ignacego Jana Paderewskiego. Artyście będzie towarzyszyć Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, którą poprowadzić Ruben Silva. W koncercie ponadto wystąpi pianista Joanna Ławrynowicz. W jej interpretacji usłyszymy III Koncert fortepianowy C-dur op.125  Raoula Koczalskiego.
Impreza o charakterze ogólnopolskim organizowana od 1967 roku, od pierwszej edycji pod honorowym patronatem Ministra Kultury. Pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem artystycznym Festiwalu był prof. Andrzej Cwojdziński, który pełnił tę funkcję do 1999 roku, a od 2000 roku dyrektorem artystycznym FPP jest Jan Popis. Słupski Festiwal jest jedyną tego rodzaju imprezą muzyczną w kraju, na której swój kunszt wykonawczy prezentują najwybitniejsi Polscy Pianiści z kraju i mieszkający za granicą.

 

 


8.IX.2018
sobota, g. 19, Sala Filharmonii i Teatru
KONCERT INAUGURACYJNY
Wielcy chopiniści jako kompozytorzy|

JOANNA ŁAWRYNOWICZ – fortepian
Raoul Koczalski: III Koncert fortepianowy C-dur op.125 (pierwsze wykonanie w Polsce)

ŁUKASZ KRUPIŃSKI
Ignacy Jan Paderewski: Koncert fortepianowy a-moll op. 17

RUBEN SILVA – dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku

Strona ORGANIZATORA

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Piątkowy finał festiwalu w dniu urodzin Krzysztofa Pendereckiego przybrał formę uroczystej gali i koncertu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.   1. Zanim zabrzmiały skrzypce Anne-Sophie Mutter odczytano list z życzeniami urodzinowymi dla Krzysztofa Pendereckiego od prezydenta Andrzeja Dudy, a minister kultury Piotr Gliński powiedział, że wielkim szczęściem jest to, że polska muzyka i Polska […]

Urodziny wśród artystów i przyjaciół

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny