Impresariat

Szymon Nehring zdobywcą nagrody Harwardzkiego Stowarzyszenia Muzycznego

Jest czwartym w historii studentem Yale School of Music, który otrzymał tę nagrodę

Pianista Szymon Nehring, student i kandydat do dyplomu Yale School of Music został laureatem Arthur W. Foote Award, przyznanej przez Harvard Musical Association za rok 2018. Nagroda przyznawana jest “najwyższej klasy instrumentalistom studiującym na uniwersytecie lub w konserwatorium, na krótko przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery”. Artysta wystąpi dla członków Stowarzyszenia i ich gości na prywatnej uroczystości 2 lutego w Bostonie.

W tym roku, jak stwierdził John Anthony Schemmer, przewodniczący i wiceprezydent HMA, Nehring “został zwycięzcą według zgodnej opinii jurorów”. “Pomimo młodego wieku, ma wyraźnie zarysowaną osobowość i wie jak przyciągnąć uwagę publiczności.”

Wśród poprzednich laureatów Foote Award znajdują się organista Paul Jacobs (2003) oraz pianiści Ryo Yanagitani (2005) i Henry Kramer (2014). Schemmer, absolwent teorii muzyki i kompozycji Yale College z 1968 roku, stwierdził, że “status Yale School of Music nieustannie rośnie od kilku dziesięcioleci” i że jej studenci są “absolutnie wspaniali.”

Według Schimmera, po przesłuchaniu nagrań z występów Nehringa jeden z członków jury miał powiedzieć, że “zdołał zainteresować publiczność jeszcze zanim zaczął grać”, sam Schimmer z kolei stwierdził, że Nehring “przygotował te utwory w nadzwyczajny sposób”.

Szymon Nehring, który studiuje na Yale pod kierunkiem Borisa Bermana, przyjechał na uniwersytet jesienią 2017 roku jako zwycięzca prestiżowego Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie w maju 2017 roku. W październiku otrzymał nagrodę Koryfeusza Muzyki Polskiej jako Osobowość Roku, wręczoną tego samego miesiąca w Warszawie. Przed przyjęciem do Yale, był studentem Stefana Wojtasa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pianista jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Monograficzna płyta 26-letniego Krzysztofa Książka przynosi reminiscencję niezwykle bogatej oso­bowości artysty, który wszedł w elitarny i nierzadko proroczy krąg wielkich niedocenionych Kon­kursu Chopinowskiego. Słuchając tego albumu, obcujemy z wszystkimi najważniejszymi cechami jego stylu. Arystokratyzm wyrazu i powściągliwość środków łączą się często u tego artysty z ekspre­syjną naturą, a narracyjna zmienność ujęta jest w karby solidnej […]

Michał Klubiński, Beethoven Magazine – „Krzysztof Książek, Chopin Piano Works, DUX”

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny