Impresariat

Aleksandra Kuls i Krzysztof Książek na Festiwalu Chopin i Jego Europa

W cyklu koncertów w Bazylice św. Krzyża w Warszawie w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Jego Europa, wystąpią kolejni artyści reprezentowani przez nasze stowarzyszenie.

W czwartek o g. 22.00 przy fortepianie historycznym zasiądzie Aleksandra Świgut, artystka której zainteresowania obejmuję nie tylko historyczne fortepiany, ale i klawesyn.  Tego wieczoru wykona kompozycje Fryderyka Chopina –  Nokturny op. 27, Balladę F-dur op. 38, Mazurki op. 6 oraz Scherzo F-dur op. 54.

Kolejnego wieczoru usłyszymy Krzysztofa Książka, który znakomity recital na fortepianie historycznym dał już w Bazylice św. Krzyża podczas zeszłorocznego festiwalu. Artysta znany z wykonań utworów Fryderyka Chopina, zaprezentuje m. in. Mazurki op. 7 oraz Poloneza fis-moll op. 44.

Więcej informacji o koncertach:

http://pl.chopin.nifc.pl/festival/edition2017/concerts/day/13

http://pl.chopin.nifc.pl/festival/edition2017/concerts/day/14

 

 

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Ponad 100 tysięcy słuchaczy w całej Polsce, 18 koncertów w Warszawie i 12 w innych miastach, entuzjastycznie oklaskiwane gwiazdy z Krystianem Zimermanem, Anne-Sohie Mutter i Krzysztofem Pendereckim – w piątek zakończył się 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. W organizację festiwalu zaangażowały się największe polskie instytucje: NOSPR, Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa, ICE Kraków, Centrum […]

Zakończył się 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny