Impresariat

Aleksandra Kuls i Krzysztof Książek na Festiwalu Chopin i Jego Europa

W cyklu koncertów w Bazylice św. Krzyża w Warszawie w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Jego Europa, wystąpią kolejni artyści reprezentowani przez nasze stowarzyszenie.

W czwartek o g. 22.00 przy fortepianie historycznym zasiądzie Aleksandra Świgut, artystka której zainteresowania obejmuję nie tylko historyczne fortepiany, ale i klawesyn.  Tego wieczoru wykona kompozycje Fryderyka Chopina –  Nokturny op. 27, Balladę F-dur op. 38, Mazurki op. 6 oraz Scherzo F-dur op. 54.

Kolejnego wieczoru usłyszymy Krzysztofa Książka, który znakomity recital na fortepianie historycznym dał już w Bazylice św. Krzyża podczas zeszłorocznego festiwalu. Artysta znany z wykonań utworów Fryderyka Chopina, zaprezentuje m. in. Mazurki op. 7 oraz Poloneza fis-moll op. 44.

Więcej informacji o koncertach:

http://pl.chopin.nifc.pl/festival/edition2017/concerts/day/13

http://pl.chopin.nifc.pl/festival/edition2017/concerts/day/14

 

 

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Debiutancka solowa płyta Łukasza Krupińskiego jest muzycznym wspomnieniem artysty z konkursu w San Marino z 2016 roku. Pianista odniósł tam duży sukces, zdobywając nie tylko grand prix, ale także dalsze nagrody: publiczności, krytyki oraz za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą. Na płycie Krupińskiego znalazły się konkursowe dzieła Haydna, Chopina i Skriabina. Artysta jawi się na […]

Potęga ekspresji

zobacz całość