Impresariat

Gala finałowa IV Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego

02 sierpnia o godz. 19:00 w sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot odbyła się gala finałowa IV Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego. Wieczór był jednym z najważniejszych punktów Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic. Podczas uroczystego finału wystąpili wybitni soliści: klarnecista Andrzej Wojciechowski oraz fleciści Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz wraz z  Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Całość poprowadził utalentowany polski dyrygent młodego pokolenia Dawid Runtz, reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Wykonali oni Koncert altówkowy w wersji na klarnet, smyczki, perkusję i czelestę Krzysztofa Pendereckiego i Epigramy Koncert na dwa flety i orkiestrę kameralną Jerzego Kornowicza, a także utwory laureatów konkursu – Orsi Martyny Koseckiej oraz Equilibrum Piotra Peszata.

 

Celem Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego jest pomoc debiutującym artystom w stworzeniu przestrzeni do ukazania ich twórczości. Dzięki niemu twórcy mają szansę zaprezentowania swoich dzieł przed profesjonalnym jury i festiwalową publicznością.

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Ponad 100 tysięcy słuchaczy w całej Polsce, 18 koncertów w Warszawie i 12 w innych miastach, entuzjastycznie oklaskiwane gwiazdy z Krystianem Zimermanem, Anne-Sohie Mutter i Krzysztofem Pendereckim – w piątek zakończył się 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. W organizację festiwalu zaangażowały się największe polskie instytucje: NOSPR, Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa, ICE Kraków, Centrum […]

Zakończył się 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny