Impresariat

Natalia Rubiś w półfinale International Hans Gabor Belvedere Singing Competition

Śpiewaczka Natalia Rubiś już dziś zaśpiewa w półfinale International Hans Gabor Belvedere Singing Competition. Artystka została wyłoniona z grona ponad tysiąca śpiewaków i po wstępnych eliminacjach w Metropolitan Opera w Nowym Jorku została zaproszona do udziału w konkursie.

International Hans Gabor Belvedere Singing Competition jest jednym z najważniejszych konkursów dla młodych śpiewaków. Po wstępnych eliminacjach 140 artystów przechodzi do składającego się z trzech etapów konkursu. W finale 20 najlepszych śpiewaków wystąpi z orkiestrą. Tegoroczny koncert finałowy odbędzie się w 06 lipca w sali Szostakowicza Teatru Helikon w Moskwie. W jury konkursu zasiadają m.in. dyrektorzy najważniejszych teatrów operowych na świecie, przewodniczy im John M. Mordler.

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Na publiczności ogromne wrażenie robiła, oprócz wspomnianej – brawurowej interpretacji zarówno chórów jak i Orkiestry PFB, potęga brzmienia – orkiestra wystąpiła w rozbudowanym składzie, a z balkonu znajdującego się nad sceną śpiewało przeszło stu chórzystów. Niestety, organizatorzy nie udostępnili słuchaczom tłumaczeń pięknych tekstów kantaty, co bez wątpienia uatrakcyjniłoby odbiór muzyki. Przypomnę zatem, że Prolog „Fortuna Imperatrix Mundi” (Fortuna […]

Udana inauguracja Koncertów Promenadowych w Filharmonii Bałtyckiej Ewa Palińska (fragment)

zobacz całość