Impresariat

Koncert Szymona Nehringa w Kielcach

Szymon Nehring zagra 12 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W jego wykonaniu zabrzmi III Koncert fortepianowy Rachmaninowa.

2017.04.12koncertFilh

„Wieczór rozpocznie jeden z najtrudniejszych do wykonania w całej literaturze muzycznej koncertów fortepianowych. Do tego stopnia skomplikowany jest technicznie i ekspresyjnie, że bali go się najwięksi pianiści, choć sam kompozytor uważał go za swój ulubiony i twierdził, że jest łatwiejszy do grania, niż wcześniejsze dwa. Długo więc nie istniał III Koncert w repertuarze filharmonicznym, aż rozsławił go Vladimir Horovitz. Zupełnie inaczej traktuje Koncert publiczność, której podobają się przede wszystkim „szerokie frazy rosyjskie”, rozlewne melodie. Utwór zabrzmi na kieleckiej estradzie w interpretacji jednego z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia w Polsce – Szymona Nehringa”. (info. organizatora)

Więcej informacji: TUTAJ

12 kwietnia 2017, środa, g. 19.00, sala koncertowa

WIELKIE KONCERTY ROMANTYCZNE
pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego

SZYMON NEHRING – fortepian
JAN BIENIASZ – fortepian
Laureaci Konkursu Pianistycznego im. Maurycego Moszkowskiego
ORKIESTRA SYMFONICZNA Filharmonii Świetokrzyskiej
ALEXANDER HUMALA – dyrygent

S. RACHMANINOW: III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
E. GRIEG :Koncert fortepianowy a-moll op. 16

wstęp wolny
(zaproszenia do odbioru w kasie)

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Na publiczności ogromne wrażenie robiła, oprócz wspomnianej – brawurowej interpretacji zarówno chórów jak i Orkiestry PFB, potęga brzmienia – orkiestra wystąpiła w rozbudowanym składzie, a z balkonu znajdującego się nad sceną śpiewało przeszło stu chórzystów. Niestety, organizatorzy nie udostępnili słuchaczom tłumaczeń pięknych tekstów kantaty, co bez wątpienia uatrakcyjniłoby odbiór muzyki. Przypomnę zatem, że Prolog „Fortuna Imperatrix Mundi” (Fortuna […]

Udana inauguracja Koncertów Promenadowych w Filharmonii Bałtyckiej Ewa Palińska (fragment)

zobacz całość