Impresariat

Koncert Szymona Nehringa w Kielcach

Szymon Nehring zagra 12 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W jego wykonaniu zabrzmi III Koncert fortepianowy Rachmaninowa.

2017.04.12koncertFilh

„Wieczór rozpocznie jeden z najtrudniejszych do wykonania w całej literaturze muzycznej koncertów fortepianowych. Do tego stopnia skomplikowany jest technicznie i ekspresyjnie, że bali go się najwięksi pianiści, choć sam kompozytor uważał go za swój ulubiony i twierdził, że jest łatwiejszy do grania, niż wcześniejsze dwa. Długo więc nie istniał III Koncert w repertuarze filharmonicznym, aż rozsławił go Vladimir Horovitz. Zupełnie inaczej traktuje Koncert publiczność, której podobają się przede wszystkim „szerokie frazy rosyjskie”, rozlewne melodie. Utwór zabrzmi na kieleckiej estradzie w interpretacji jednego z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia w Polsce – Szymona Nehringa”. (info. organizatora)

Więcej informacji: TUTAJ

12 kwietnia 2017, środa, g. 19.00, sala koncertowa

WIELKIE KONCERTY ROMANTYCZNE
pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego

SZYMON NEHRING – fortepian
JAN BIENIASZ – fortepian
Laureaci Konkursu Pianistycznego im. Maurycego Moszkowskiego
ORKIESTRA SYMFONICZNA Filharmonii Świetokrzyskiej
ALEXANDER HUMALA – dyrygent

S. RACHMANINOW: III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
E. GRIEG :Koncert fortepianowy a-moll op. 16

wstęp wolny
(zaproszenia do odbioru w kasie)

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Ponad 100 tysięcy słuchaczy w całej Polsce, 18 koncertów w Warszawie i 12 w innych miastach, entuzjastycznie oklaskiwane gwiazdy z Krystianem Zimermanem, Anne-Sohie Mutter i Krzysztofem Pendereckim – w piątek zakończył się 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. W organizację festiwalu zaangażowały się największe polskie instytucje: NOSPR, Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa, ICE Kraków, Centrum […]

Zakończył się 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny