Impresariat

Koncert Szymona Nehringa w Kielcach

Szymon Nehring zagra 12 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W jego wykonaniu zabrzmi III Koncert fortepianowy Rachmaninowa.

2017.04.12koncertFilh

„Wieczór rozpocznie jeden z najtrudniejszych do wykonania w całej literaturze muzycznej koncertów fortepianowych. Do tego stopnia skomplikowany jest technicznie i ekspresyjnie, że bali go się najwięksi pianiści, choć sam kompozytor uważał go za swój ulubiony i twierdził, że jest łatwiejszy do grania, niż wcześniejsze dwa. Długo więc nie istniał III Koncert w repertuarze filharmonicznym, aż rozsławił go Vladimir Horovitz. Zupełnie inaczej traktuje Koncert publiczność, której podobają się przede wszystkim „szerokie frazy rosyjskie”, rozlewne melodie. Utwór zabrzmi na kieleckiej estradzie w interpretacji jednego z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia w Polsce – Szymona Nehringa”. (info. organizatora)

Więcej informacji: TUTAJ

12 kwietnia 2017, środa, g. 19.00, sala koncertowa

WIELKIE KONCERTY ROMANTYCZNE
pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego

SZYMON NEHRING – fortepian
JAN BIENIASZ – fortepian
Laureaci Konkursu Pianistycznego im. Maurycego Moszkowskiego
ORKIESTRA SYMFONICZNA Filharmonii Świetokrzyskiej
ALEXANDER HUMALA – dyrygent

S. RACHMANINOW: III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
E. GRIEG :Koncert fortepianowy a-moll op. 16

wstęp wolny
(zaproszenia do odbioru w kasie)

Najnowsze płyty

Następny

Recenzje

Nowy Jork Weill Hall 26 października 2017 Ludwig van Beethoven: Sonata fortepianowa nr 23 f-moll op. 57 “Appassionata” Karol Szymanowski: Mazurek op. 50 nr 3, Mazurek op. 50 nr 4, Wariacje b-moll op. 3 Fryderyk Chopin: II Sonata fortepianowa b-moll op. 35 Szymon Nehring (fortepian)   Młody polski pianista Szymon Nehring w maju tego roku […]

Obiecujący debiut zwycięzcy Konkursu Rubinsteina

zobacz całość

22 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny