Festiwal

Leopoldo Lo Sciuto

Leopoldo Lo Sciuto, tenor, edukację muzyczną rozpoczął na Wydziale Sztuki, Muzyki i Teatru w Bolonii, który ukończył, specjalizując się w historii XIX-wiecznej opery włoskiej. Jednocześnie podjął studia z zakresu śpiewu operowego u Maestro Vittorio Terranovy i Franco Corellego.

Zadebiutował w 1998 roku w Teatrze Politeama w Palermo, odtwarzając główną partię w operze Pierre Gringoire Antonia Scontrino. Następnie wcielił się w rolę Alfreda w Traviacie w Teatrze Narodowym w Pradze oraz Kapitana MacHeatha w Operze żebraczej Brittena w Teatrze Coccia w Novarze. Śpiewał także partię Cania (Pajace) w Teatro Comunale w Bolonii i Flavia (Norma) w Sferisterio w Maceracie.

W listopadzie 2000 roku wystąpił w operze Dwaj Foskariusze Verdiego w Teatrze San Carlo w Neapolu; to wykonanie ukazało się następnie na DVD. Tę samą operę śpiewał w Teatrze Operowym w Rzymie oraz w Operze Monte Carlo, a w styczniu 2001 roku także w Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta w Budapeszcie, podczas otwarcia obchodów 100. rocznicy śmierci Verdiego.

Następnie debiutował w głównych partiach w takich operach jak Carmen, Norma, Bal maskowy, Don Carlos, Nabucco, Rycerskość wieśniacza, Aida, Manon Lescaut i Trubadur.

Obecnie doskonali technikę pod okiem tenora Nicoli Martinucciego w Mediolanie.