Festiwal

Eric Downs.

Eric Downs. Sławiony przez „Boston Globe” za “aksamitny, elegancki głos o ciemnej barwie”, bas-baryton Eric Downs zbiera wyrazy uznania zarówno na scenie operowej, jak i koncertowej. Ostatni sezon rozpoczął od wykonania partii Leporella, w entuzjastycznie przyjętym przez krytyków Don Giovannim, produkcji nowojorskiej Venture Opera. Z zespołem tym pojawił się ponownie, tym razem jako Zuniga w Carmen. W sezonie 2014/2015 zadebiutował w repertuarze koncertowym z Greensboro Symphony, podczas transmitowanego wykonania Stworzenia świata Haydna. Powrócił także do Townsend Opera, gdzie wykonał partię Angelottiego/Tosca, a następnie do Opera on the Avalon, jako Jigger Craigin/Karuzela. W tym sezonie, w ramach ponownej współpracy z Townsend Opera, wciela się w rolę Doca Gibbsa w Our Town Neda Rorema.

Do innych ważnych wydarzeń ostatniego sezonu należą: partia Krušiny/Sprzedana narzeczona z Boston Midsummer Opera, Spodka/Sen nocy letniej z Opera on the Avalon, gościnny występ jako Javert/Nędznicy z Pepperdine University, gdzie Downs był artystą-rezydentem, a także rola Basilia/Cyrulik sewilski i Mustafy/Włoszka w Algierze w Boston Midsummer Opera.

Aktywny także za granicą, Downs wystąpił podczas Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Marii Padilli Donizettiego oraz z Orkiestrą Symfoniczną Mediolanu (laVerdi), gdzie wcielił się w role charakterystyczne w takich spektaklach, jak m.in. Gianni Schicchi, Kiss Me Kate, Trouble in Tahiti i Sen Nocy Letniej.

Prowadzi także aktywną działalność jako solista: niedawno można go było usłyszeć w Paukenmesse Haydna w Carnegie Hall, Mesjaszu Händla w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie oraz podczas gali Victora Herberta z Little Orchestra Society of New York w Centrum Lincolna.

Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Tytuł magistra i dyplom artysty otrzymał w Yale School of Music.