Festiwal

Koncert dla dzieci

Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom w nauczaniu wczesnoszkolnym, postanowiliśmy połączyć nasze inicjatywy muzyczne kierowane do dzieci z edukacją językową i wspieraniem rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych.

Trudno dziś wyobrazić sobie człowieka, który nie władałby biegle przynajmniej jednym językiem obcym, dlatego tak ważne jest, by dzieci od najmłodszych lat poznawały te same treści zarówno w języku ojczystym, jak i obcym ( na etapie edukacji przedszkolnej
i wczesnoszkolnej w naszym kraju jest to najczęściej język angielski).
Naukowcy zajmujący się badaniem ludzkiego mózgu potwierdzają, że muzyka odgrywa istotną rolę w nauce języków obcych. Przygotowuje mózg i naszą percepcję do odbioru i lepszej produkcji różnorodnych dźwięków, sprawia, że mózg staje się sprawniejszy i łatwiej zapamiętuje nowe treści, bardziej efektywnie je przetwarza i nimi zarządza. Dzieci bardzo szybko i sprawnie uczą się języka obcego nie tylko poprzez śpiewanie angielskich piosenek, ale również poprzez słuchanie muzyki klasycznej w ramach treningu słuchu i koncentracji przed nauką. Bardzo ważnym nawykiem (oprócz słuchania muzyki klasycznej), który chcemy w dzieciach rozwijać od najmłodszych lat jest nawyk sięgania po książkę. Czytanie uczy dzieci myślenia
i koncentracji, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę
i rozbudza zainteresowania. Wspólne czytanie buduje więź pomiędzy dzieckiem a dorosłym, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości.

Biorąc pod uwagę powyższe, przygotowaliśmy dla najmłodszych niespodziankę! Wiedzę o muzyce i instrumentach muzycznych, którą dzieci zdobędą na naszych koncertach, przedstawiliśmy dla nich w kolorowej, dwu-języcznej książce pt. BINGO BOY DISCOVERS MUSICAL INSTRUMENTS. Książka ta została napisana specjalnie dla naszej najmłodszej publiczności z myślą o tym, by po koncercie dzieci mogły utwalić nazwy instrumentów muzycznych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Przygody pieska Bingo Boy-a wśród instrumentów muzycznych na pewno zainteresują dzieci i skłonią do dodatkowej zabawy w domu.
Mamy również nadzieję, że książka ta zachęci dzieci i ich rodziców do wspólnego czytania i słuchania dźwięków instrumentów muzycznych.
Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w KONKURSIE, jaki dla nich przygotowaliśmy w związku z tą lekturą i naszymi koncertami!

Bingo Boy to nowa seria książek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która w przyjazny sposób umożliwia dzieciom stawianie pierwszych kroków w nauce czytania po angielsku metodą globalną. Poznając treść nowej lektury, dzieci uczą się przy okazji wielu słów i zwrotów przydatnych w codziennej komunikacji.

Książce towarzyszy piosenka pt. Musical instruments oraz nagranie kluczowego słownictwa, dzięki czemu dzieci mogą samodzielnie ćwiczyć idealną wymowę nazw instrumentów muzycznych po angielsku w szkole i w domu

Koncert dla dzieci

Tony Stradivarius i jego księga zaklęć
Tony Stradivarius and his book of spells

Jerzy Petersburski junior – narrator

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Yaniv Segal – dyrygent

BILETY