Festiwal

Festiwal, dzień 2

Santander Orchestra, projekt Santander Bank Polska, dzięki któremu młodzi muzycy z całej Polski mają możliwość rozwoju pod okiem znakomitych polskich i zagranicznych artystów wystąpi po raz kolejny na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Muzykom towarzyszyć będą znakomity bas Nikolay Didenko, oraz pianista Yutong Sun. Orkiestrę i solistów poprowadzi Maciej Tworek.

Pieśni i tańce śmierci to utwór specjalny, który w tej trasie koncertowej zostanie zagrany podczas koncertu warszawskiego, to jedno z największych osiągnięć najwybitniejszego przedstawiciela Potężnej Gromadki – Modesta Musorgskiego. Na cykl składają się cztery pieśni do tekstów Arsenija Goleniszczewa-Kutuzowa, które tworzą cztery wizje śmierci. Są to: Kołysanka, Serenada, Trepak i Wódz. Dzieło usłyszymy w orkiestracji Edisona Denisowa z 1962 roku.

Młodzi muzycy z Santander Orchestra w pierwszej części koncertu wykonają wraz z Yutongiem Sunem III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 Ludwiga Van Beethovena, uważany za punkt zwrotny dla jego twórczości. W drugiej części zaprezentują I Symfonia f-moll op.10 Dymitra Szostakowicza, którą artysta napisał jako pracę dyplomową w wieku osiemnastu lat.

Więcej informacji w zakładce PROGRAM

28. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny