Joanna Wnuk-Nazarowa odznaczona Orderem Orła Białego

Członkini Zarządu Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena i Członkini Rady Programowej Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena Joanna Wnuk-Nazarowa została odznaczona Orderem Orła Białego. Kapituła doceniła jej zasługi dla polskiej kultury, wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i pedagogicznej, działalność na rzecz upowszechniania dorobku rodzimej kultury muzycznej oraz konsekwentne wspieranie aktywnego w niej uczestnictwa.

Joanna Wnuk-Nazarowa jest kompozytorką, dyrygentką i pedagogiem. W latach 1997–1999 była ministrem kultury i sztuki, przez wiele lat pracowała jako dyrektor naczelna i programowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Jako Członkini Zarządu Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena i Członkini Rady Programowej Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena angażuje się w propagowanie polskiej kultury muzycznej.

Serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Penderecka
Prezes Zarządu Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena
Dyrektor Generalna Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena
Andrzej Giza
Dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena
Członkowie oraz pracownicy Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena

   

fot. Marek Borawski/Kancelaria Prezydenta RP

 

A oto wyjątkowe, nie publikowane dotąd wyjątkowe materiały z uroczystości – mowa laureatki Orła Białego, Joanny Wnuk-Nazarowej spisana ręką autorki