Penderecki i Szymanowski w Izraelu

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie –  izraelską premierę utworu Kadysz Krzysztofa Pendereckiego w roku pogrzebu kompozytora oraz specjalny koncert w 140. rocznicę urodzin Karola Szymanowskiego. Koncert odbędzie się 5 listopada w Tel Aviv Opera Hall we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza. Na scenie zagoszczą Iwona Hossa, Shaa Abramson, Sławomir Holland oraz Garrick Ohlsson. Towarzyszyć im będzie Chór Męski Filharmonii Krakowskiej oraz Israel Camerata Jerusalem. Całością zadyryguje Maestro Avner Biron.

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, utworzoną w 2000 roku. Cel Instytutu – budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą na świecie, realizowany jest we współpracy z partnerami zagranicznymi i poprzez międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Do 2022 roku Instytut zrealizował projekty w ponad 70 krajach na 6 kontynentach. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut jest również wydawcą portalu Culture.pl – codziennie aktualizowanego serwisu, który informuje o najciekawszych wydarzeniach, związanych z polską kulturą na całym świecie. Culture.pl wydawany jest w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i ukraińskiej, a wybrane treści portalu dostępne są również w języku chińskim, koreańskim i japońskim.

  

co-financed by the Minister of Culture and National Heritage