Festiwal Bridges już w listopadzie

Na początku listopada zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Bridges. Wydarzenie ma na celu promocję polskiej kultury za granicą i „budowanie kulturalnego mostu” pomiędzy Polską a Izraelem. Na jednej scenie co roku spotykają się polscy i izraelscy muzycy, aby wspólnie wykonywać wybitne dzieła polskich kompozytorów.

Tegoroczną edycję 3 listopada rozpoczną kursy mistrzowskie prowadzone przez Garricka Ohlssona, laureata I nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z roku 1970. Pod jego czujnym okiem młodzi pianiści intepretować będą muzykę Fryderyka Chopina, skupiając się na trudnej sztuce wykonywania dzieł kameralnych.

Kilka dni później, 6 listopada w Jerusalem Theatre odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego na jednej scenie spotkają się muzycy z Polski i Izraela, aby wspólnie promować polską muzykę. Publiczność wysłucha utworu Kadysz Krzysztofa Pendereckiego, a także Słopiewni pieśni stworzonych do słów Juliana Tuwima, autorstwa Karola Szymanowskiego. W programie nie zabraknie także kompozycji Roberta Schumanna i Luigiego Cherubiniego. Usłyszymy je w wykonaniu Iwony Hossy, Shaia Abramsona, Sławomira Hollanda i Garricka Ohlssona. Towarzyszyć im będzie Chór Męski Filharmonii Krakowskiej oraz Israel Camerata Jerusalem. Całością zadyryguje Maestro Avner Biron.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 

Partnerzy medialni festiwalu:

Beethoven Magazine, Polskie Radio Program 2

 

Projekt wsparła firma ROBYG

Partnerem Głównym wydarzenia jest

Mecenasem wydarzenia jest

 

Partnerem wydarzenia jest Brother

 

 

Wydarzeniem towarzyszącym będzie specjalny koncert w Tel Aviv Opera Hall (5 listopada), zorganizowany wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza,  celebrujący 140. rocznicę urodzin Karola Szymanowskiego oraz izraelską premierę utworu Kadysz Krzysztofa Pendereckiego.

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, utworzoną w 2000 roku. Cel Instytutu – budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą na świecie, realizowany jest we współpracy z partnerami zagranicznymi i poprzez międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Do 2022 roku Instytut zrealizował projekty w ponad 70 krajach na 6 kontynentach. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut jest również wydawcą portalu Culture.pl – codziennie aktualizowanego serwisu, który informuje o najciekawszych wydarzeniach, związanych z polską kulturą na całym świecie. Culture.pl wydawany jest w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i ukraińskiej, a wybrane treści portalu dostępne są również w języku chińskim, koreańskim i japońskim.

  

co-financed by the Minister of Culture and National Heritage