Już w sobotę rusza Festiwal Bridges

Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Bridges organizowaną przez Israel Camerata Jerusalem i Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.  Podczas tegorocznej edycji wystąpią wschodzące gwiazdy światowej pianistyki, laureaci najważniejszych konkursów pianistycznych. Szymon Nehring – zdobywca I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w 2017 roku wykona koncert fortepianowy nr 20 Mozarta podczas wszystkich trzech wydarzeń festiwalowych. Bruce (Xiaoyu) Liu zdobywca I Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina wystąpi z orkiestrą z I Koncertem fortepianowy Chopina w Tel Awiwie (14.11) i Jerozolimie (15.11). Kyohei Sorita laureat II Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zaprezentuje z orkiestrą I Koncert fortepianowy Chopina w Zichron Jaakow 13.11)

Koncerty odbędą się w następujących terminach:

13.11.21 Zichron Jaakow – Elma Arts Complex

14.11.21 Tel Awiw – Tel Aviv Opera House, Tel Aviv Performing Arts Center

15.11.21 Jerozolima – Jerusalem Theater, Henry Crown Hall (transmisja w Polskim Radiu)

 

O Artystach

Zdobywca I Nagrody Konkursu Chopinowskiego w 2021 rok Bruce (Xiaoyu) Liu, lat 24, urodzony w Paryżu, dorastał w Montrealu. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu w klasie Richarda Diamonda. W wieku 15 lat wygrał konkurs organizowany przez Montreal Symphony Orchestra; trzy lata później otrzymał „Europe Prize” – doroczną nagrodę przyznawaną młodym, obiecującym muzykom z Quebecu. Wykonanie koncertu Fryderyka Chopina na niedawno zakończonym Konkursie Chopinowskim, uznane za „sensacyjne”, przyniosło pianiście zwycięstwo. W wywiadzie udzielonym po wygranej Liu stwierdził, że przez koronawirus nie mógł występować przez ponad rok, dzięki czemu miał więcej czasu na pogłębienie swoich muzycznych umiejętności w poszukiwaniu bardziej emocjonalnego i osobistego podejścia.

 

Zdobywca II Nagrody Konkursu Chopinowskiego w 2021 roku, Kyohei Sorita: lat 27, pianista i dyrygent pochodzący z Tokio. Debiutował recitalem w wieku 22 lat, od tego czasu występuje ze słynnymi orkiestrami takimi jak Orkiestra Teatru Maryjskiego i Orkiestra Symfoniczna Włoskiego Radia. Sorita studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, wcześniej ukończył Konserwatorium Moskiewskie. Sorita jest założycielem orkiestry kameralnej, jej występy transmitowane są online. Niedawna nagroda na Konkursie Chopinowskim jest najwyższym wyróżnieniem japońskiego pianisty od czasu zajęcia drugiego miejsca przez słynną pianistkę Mitsuko Uchidę ponad 50 lat temu (1970).

 

Zdobywca I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w 2017 roku, Szymon Nehring: lat 26 (podczas konkursu im. Artura Rubinsteina zdobył również nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Chopina i nagrodę publiczności) jest również laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2015). Daje liczne koncerty w Europie, Kanadzie, USA, Ameryce Południowej i Chinach, jako solista wystąpił z Filharmonią Narodową w Warszawie, z Israel Philharmonic Orchestra pod batutą Jerzego Maksymiuka, Omera Meira Wellbera i Krzysztofa Pendereckiego. Jego debiutancki album przyniósł mu Nagrodę Fryderyka przyznaną przez Polską Akademię Fonograficzną (2016), Joker Prize od Crescendo Magazine, Supersonic Award od Pizzicato Magazine. Na kolejnych albumach znalazły się Koncerty fortepianowe Chopina nagrane z Sinfoniettą Cracovią pod dyrekcją Jurka Dybała i Krzysztofa Pendereckiego, oraz Koncert fortepianowy “Resurrection” Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

 

 

₪ 155-185 Ceny biletów

Kupno biletów:

Israel Camerata Jerusalem

Tel: 02-5020503

Strona internetowa www.jcamerata.com

Tel Aviv Opera House (bilety): 03-6927777

www.israel-opera.co.il Strona internetowa

 

לפרטים: שירי גרינברג יח”צ shiri@shirigreenberg.com, נורית כרמל יח”צ nurit@nuritcarmel.com

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego