Już dziś premiera pierwszego albumu Książek Piano Duo

Dwóch wielkich kompozytorów, cztery wspaniałe dzieła i ponad siedemdziesiąt minut muzyki, zarejestrowanej przez jeden z najlepszych duetów fortepianowych ostatnich lat.  Najnowszy album Książek Piano Duo WORKS FOR TWO PIANOS • ARENSKY, RACHMANINOV, który właśnie dzisiaj ma swoją premierę, to pozycja, na którą wręcz nie można nie zwrócić uwagi.

Reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena Książek Piano Duo to jedna z najciekawszych formacji duetów fortepianowych na świecie, tworzona przez dwójkę wybitych polskich pianistów: Agnieszkę Zahaczewską-Książek i Krzysztofa Książka. Od rozpoczęcia współpracy w 2012 roku, wielokrotnie nagradzany za granicą duet odbył szereg koncertów w Szwajcarii, Francji, Tajlandii, Wielkiej Brytani i RPA, zdobywając uznanie publiczności oraz pochlebne opinie międzynarodowej krytyki muzycznej. Niniejszy album zawiera dzieła na dwa fortepiany Antona Areńskiego i Sergeia Rachmaninova, które w spuściźnie kompozytorskiej obu twórców zajmują ważne miejsce. Choć w wyjątkowym stopniu objawiająca się u Rachmaninova, w obu przypadkach formacja dwóch fortepianów jest indywidualnie potraktowanym tworem, ukazującym doskonale rozumianą przez kompozytorów technikę fortepianową, operującą szerokim wachlarzem możliwości i zalet instrumentu.

 

Album dostępny jest już w sprzedaży w sklepie DUX http://www.dux.pl/arensky-rachmaninov-music-for-two-pianos-ksiazek-piano-duo.html

, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.