Znamy nazwisko autora plakatu 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Autorką plakatu, który stanie się graficzną wizytówką najbliższej edycji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena jest Kinga Nowak – malarka, autorka obiektów przestrzennych. Artystka urodziła się w Krakowie w 1977 roku, dorastała w Düsseldorfie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 2000–2002 studiowała w École Nationale Supérieure des Beaux Arts w Paryżu. W latach 2007–2008 była gościnnym wykładowcą University of the Arts, London College of Communication. W 2014 roku jej obrazy zostały zamieszczone w publikacji 100 Painters of Tomorrow wydawnictwa Thames & Hudson. Swoje prace prezentowała m.in. w MOCAK-u, galerii lokal_30, MODEM. Od 2015 roku współprowadzi w Krakowie przestrzeń działań artystycznych Widna.

 

“Kiedy ogląda się abstrakcje Kingi Nowak, nieważne czy w formie obrazów, czy przestrzennych obiektów, to niezależnie od skali, uderzają one swoją intensywnością. Intensywnością obecności i kolorów. Trójwymiarowe obiekty są realizacją tego, co jakby zaplanowane zostało w malarstwie. W tych prostych, czystych pracach, uderza kontrast między pospolitą materialnością, a ich intensywnym byciem. Udało się tutaj zatrzymać wizualne wrażenie i zmienić jego „stan skupienia”. Elementy chaotycznego życia uległy scaleniu w jedną, krystalicznie czystą kompozycję.” [Magdalena Ujma]

Fragment tekstu do wystawy w MODEM, Węgry, 2018

23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena odbędzie się w Warszawie w dniach 7-19 kietnia 2019 roku. Informacje dotyczące programu i biletów wkrótce dostępne na naszej stronie.

Zapraszamy!