Chińskie tournée Krzysztofa Książka

Już w najbliższy piątek utytułowany pianista Krzysztof Książek rozpocznie serię koncertów w Chinach. Program recitali obejmować będzie utwory polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Trasa koncertowa rozpocznie się w Pekinie, następnie pianista odwiedzi Chengdu, Kanton, Zhongshan i Ningbo. Zwieńczeniem trasy będzie wspólne wykonanie Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 Fryderyka Chopina z Orkiestrą Symfoniczną Ningbo.

Reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena Krzysztof Książek jest półfinalistą i laureatem dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zwycięzcą X Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej, The International Chopin Piano Competition we Lwowie, Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, RPA, USA, na Słowacji i na Węgrzech. W 2016 roku wystąpił w Pałacu Prezydenckim przed Pierwszą Damą Chin – panią Peng Liyuan podczas jej wizyty w Polsce.

Tournée Krzysztofa Książka zorganizowane jest w ramach 6-tego Festiwalu Kultury Polskiej w Pekinie. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena oraz Instytut Polski w Pekinie. Partnerami trasy są Instytut Adama Mickiewicza, Ambasada RP w Pekinie, Konsulat Generalny RP w Chengdu, Konsulat Generalny RP w Kantonie, Konsulat Generalny RP w Szanghaju oraz  Ningbo Culture Plaza i Orkiestra Symfoniczna Miasta Ningbo.