Mariusz Tarkawian autorem plakatu 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethoven

16_Mariusz Tarkawian -Plakat 22 Wielkanocny FestiwalArtysta urodził się w 1983 roku w Łukowie. W 2009 roku ukończył studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ma na swoim koncie ponad 15 wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in.: Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie, Galeri Krinzinger w Wiedniu, Jiri Svestka Galery w Pradze czy Fabian & Claude Walter Galerie w Zürichu.

Brał udział w kilku rezydencjach: Kunsthuis SYB Residency, Beetserzwaag, Holandia; Kaissering Scholarship, Goslar, Niemcy (2009); Dionysia Residency, Thingeyri, Islandia (2001); Hordaland Kunstsenter Residency, Bergen, Norwegia (2013).

Jego zainteresowania oscylują wokół świata sztuki i jej historii,  podstawowym narzędziem jest ołówek. W swoich pracach odwołuje się do dzieł twórców sztuki polskiej i światowej, dawnej i aktualnej, a także sztuki w przyszłości.

Jest artystą niezwykle pracowitym, w swoim dorobku ma tysiące rysunków, w tym także monumentalne produkcje, jak np. powstający przez dwa lata 50-metrowy rysunek powstały w korytarzu Centrum Kultury w Lublinie (Kolokwium historii sztuki i cywilizacji¸ 2007-2009).