Letnie spotkania muzyczne

Serdecznie zapraszamy na letnie festiwale muzyczne organizowane przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

W ramach 3. Festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku w kolejne wtorki lipca i sierpnia o godz. 18.00 na patio Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina ( w razie niepogody w sali koncertowej) wystąpi reprezentacja wszystkich wyższych uczelni muzycznych w Polsce. W programie koncertów m.in. muzyka Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna, Ferenca Liszta, Stanisława Moniuszki oraz Tadeusza Majerskiego.

Wakacyjne środy to natomiast czas 17. Festiwalu Letnie Wieczory Muzyczne DZIEKANKA 2017. Również o godz. 18:00 w na zabytkowym dziedzińcu Domu Studenckiego (w razie niepogody w sali koncertowej „Dziekanki” będzie można posłuchać muzyki w wykonaniu młodych artystów. Każdy wieczór festiwalu poświęcony będzie innej tematyce m.in. Akordeon, Muzyka i poezja, Gitara w rytmach Latino, czy Saksofonowe wariacje.

Wstęp na wydarzenia wolny.

Dyrektorem artystycznym Festiwali jest prof. Ryszard Zimak. Patronat honorowy objął Rektor UMFC prof. dr hab. Klaudiusz Baran. Koncerty poprowadzi redaktor Andrzej Krusiewicz.

Patronat medialny nad wydarzeniami objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.PL.

Festiwale odbywają się przy wsparciu finansowym m. st. Warszawa oraz Stołecznej Estrady.

Szczegółowy program Festiwali dostępny jest na stronie www.chopin.edu.pl.