Łukasz Krupiński zwycięzcą VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino

lukasz-krupinski-zdjecie-2Łukasz Krupiński, pianista reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, został zwycięzcą VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino. Wyłoniono go spośród 30 młodych artystów z całego świata, którzy zakwalifikowani zostali do konkursu. Oprócz nagrody głównej, Łukasz Krupiński zdobył także wszystkie nagrody pozaregulaminowe: nagrodę publiczności, nagrodę krytyków, a także nagrodę od Orkiestry. Obok Łukasza Krupińskiego na podium znaleźli się także Dmytro Choni, zdobywając II nagrodę oraz Meng-Sheng Shen z III lokatą.
Łukasz Krupiński urodził się w 1992 roku w Warszawie. Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof Alicji Palety-Bugaj i dr Konrada Skolarskiego.
Półfinalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015).
Jest zwycięzcą wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. I nagroda oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Mińsku na Białorusi (2011), Grand Prix oraz dwie nagrody specjalne na II Syberyjskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Tomsku (2013), I nagroda na Konkursie o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe Scholarschip (2014), I nagroda na 15 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Chopin-Gesellschaft Hannover (2015), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ClaviCologne w Akwizgranie (2016).
Dwukrotny laureat Fundacji Pro Polonia (2013, 2014), Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości (2013, 2014), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), Stypendysta Fundacji Krystiana Zimermana (2015). W 2016 roku został uhonorowany Medalem Pamiątkowym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w dowód uznania dla osiągnięć artystycznych.
Koncertował w Polsce, na Białorusi, Litwie, w Belgii, Francji, Norwegii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach, Korei i Australii.