Duo Zahaczewska-Książek / Książek

Partnerzy w życiu prywatnym i zawodowym. Połączyła ich miłość do fortepianu. Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek to dwoje młodych, utalentowanych pianistów, którzy razem tworzą wyjątkowy duet.

PrzechwytywanieAgnieszka Zahaczewska-Książek - naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Była uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu, którą ukończyła z wyróżnieniem. Uczyła się u mgr Danuty Jarząbek, a następnie, od 2007 r. u prof. Stefana Wojtasa. W 2015r. ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa. W latach 2015-2017 odbywała studia podyplomowe w klasie prof. Wojciecha Świtały w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie jest  doktorantką w katowickiej uczelni w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. W czasie studiów w Krakowie kształciła swe umiejętności kameralne pod kierunkiem prof. Kai Danczowskiej, dr Justyny Danczowskiej oraz dr hab.Sławomira Cierpika. W 2015 r. jako członkini kwintetu fortepianowego zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy. Występuje w duecie fortepianowym z Krzysztofem Książkiem.

Jest laureatką młodzieżowych konkursów i przeglądów (m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego im. Władysława Kędry w Łodzi, Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach,  Ogólnopolskiego Festiwalu "Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie-Żychlinie). Wystąpiła z recitalami w ramach organizowanych przez NIFC koncertów  w Muzeum Chopina w Warszawie oraz Żelazowej Woli.

Wielokrotnie brała udział w kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem takich profesorów, jak  Tamas Ungar, Katarzyna Popowa-Zydroń, Józef Stompel, Andrzej Tatarski, Jerzy Sterczyński i inni. Była stypendystką Burmistrza Krynicy-Zdroju, fundacji stypendialnej Almanachu Muszyny oraz  Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Krzysztof Książek - więcej o artyście

24. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Następny